Racing at the Mountbatten Centre, Portsmouth on Wednesday 8th June 2011
RESULTS
SENIORS~ 3/4/J3/J4
1st   George HARPER   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   40 mins + 3 laps
2nd   Dan DOLAN   Mid Devon CC/Colin Lewis Cycles   st
3rd   James COOPER   Sotonia CC   st
4th   Antony GRABHAM   Fareham Wheelers CC   st
5th   Simon WHARTON   i-team Cyclist’s Club   st
6th   George FRYER   Fareham Wheelers CC   st
7th   Daniel STEPHENS   Sotonia CC   st
8th   Andy REDDING   i-team Cyclist’s Club   st
9th   Cayden ZEPP   Bournemouth Jubilee Wheelers CC   st
10th   Hugo WALTERS   New Forest CC   st
11th   Ed NYE   Fareham Wheelers CC    @ 1 lap
12th   Norman MELLORS   Hantspol CC   st
13th   Charlie WHITE   Southampton RC   st
14th   David HALL   Royal Navy & Royal Marines Cycling Association   st
15th   Kevin BLANN   Team Rose Blann   st
16th   Nick CASBURN   Wyndamilla / Maxifuel   st
17th   Adel TYSON-BLOOR   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
18th   Graham JONES   New Forest CC   st
27Â Starters
YOUTHS U12/10/8
1st   Sam CLARK   i-team Cyclist’s Club
2nd   Caitlin PETERS   Fareham Wheelers CC
3rd   Harry DRIDGE   Southdown Velo / Hunters Springs
4th   Daniel KIMISH   BC PM – South
5th   Olivia CROSS   Fareham Wheelers CC
6th   Thamana NEL   Velocity Bikes CC
7th   Nicolas KIMISH   BC PM – South
8th   Joss BANFIELD   BC PM – South
8 Starters
SENIORS~ E/1/2/3/J1/J2/J3
1st   Peter DIBBEN   Scott CT   50 mins + 5 laps
2nd   Jon DIBBEN   Hargroves Cycles / Trant / Next / specialized   st
3rd   Will KEMP   One Life Fuga   st
4th   Simon BROOKS   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
5th   Ian LEGG   Felt Colbornes RT   st
6th   James SMITH   Primal Europe/RU Training today   st
7th   Toby NEAVE   Cannondale Racing Team   st
8th   Will STEPHENSON   Bournemouth Arrow CC-Hotel Colingwood    @ 1 lap
9th   Harry BULSTRODE   Cannondale Racing Team   st
10th   David YOUNG   Fareham Wheelers CC   st
11th   Mark OTTAWAY   Wyndamilla / Maxifuel   st
12th   Max HOLLOWAY   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
13th   Josh STEWART   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
14th   Wayne COOMBS   Primal Europe/RU Training today   st
15th   Mike SCOTT   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
16th   Stuart THOMPSON   Andover Wheelers    st
28 Starters
YOUTHS U16/U14
1st   George MOORE   i-team Cyclist’s Club
2nd   Joe DONOHUE   Fareham Wheelers CC
3rd   Harvey LOWE   Hargroves Cycles / Trant / Next / specialized
4th   Joe TRUMAN   i-team Cyclist’s Club
5th   Guy NEWBURY   Fareham Wheelers CC
6th   Cameron THOMPSON   Andover Wheelers
7th   Brendan DREWETT   Fareham Wheelers CC
8th   Joe CLARK   i-team Cyclist’s Club
9th   Harvey MORCOMBE   BC PM – South
10th   Jamie HUTCHINSON   i-team Cyclist’s Club
11th   Robert PANTER   Portsmouth North End CC
11 Starters