Results: Western Cyclo-Cross League Round 1

John Whittington wins round 1 of the Western Cyclo-Cross League (Bristol area)

 

Results
1. John Whittington     CNP – Orbea
2. Scott Chalmers     Dream CC
3. Benoit Davies
4. Craig Denning     Dream CC
5. Joe Griffiths     Dream CC
6. Matthew Woods     Swindon RC
7. Simon Burgess     Dream CC
8. Tavis Walker     Adeo Cadence Race Team
9. Nic Burridge     Whyte Bikes
10. Thomas Clark     Buxton CC/Sett Valley Cycles
11. Stephen Brown     Dream CC
12. Jason Streather     VC St Raphael
13. Tony Davis     Dream CC
14. Ian Threadgold
15. Brendan Dempsey     Thames Tradesmen RC
16. Jamie Streather     VC St Raphael
17. Harry Walton     Cheltenham & County CC
18. Patrick Alexander     Cheltenham & County CC
19. Anthony Turner     Oxonian CC
20. Ian Daws     Ride 24/7
21. Simon Tarrant     Cheltenham & County CC
22. Gerald McDermott     Golden Valley CC
23. Charles Coleman     Adeo Cadence Race Team
24. Paul Crossley     Cheltenham & County CC
25. Anthony Lake     Gloucester City CC
26. Neill Williamson     VC Sevale, Malvern
27. Paul Nash
28. Chris Turvey     Giant Cycling Club – Halo Films
29. Rob Collins     Dream CC
30. Michael Young     Cadence RT
31. David Buckle     Gloucester City CC
32. Digby Rusling     Calder Clarion CC
33. Simon Rousell     Worcester St Johns CC
34. Gordon Smillie
35. Danny Smith
36. Neville Luxton     Swindon RC
37. John Hawes     Cheltenham & County CC
38. Stephen Fahey     Malvern Cycle Sport
39. David Norton
40. Anthony Horton     Worcester St Johns CC
41. Stephen Williams     Cheltenham & County CC
42. Paul Keeble
43. John Travain

Veterans 40-49
1. Stephen Brown     Dream CC
2. Tony Davis     Dream CC
3. Brendan Dempsey     Thames Tradesmen RC
4. Patrick Alexander     Cheltenham & County CC
5. Anthony Turner     Oxonian CC

Veterans 50 plus
1. Gerald McDermott     Golden Valley CC
2. Chris Turvey     Giant Cycling Club – Halo Films
3. David Buckle     Gloucester City CC
4. Gordon Smillie
5. John Hawes     Cheltenham & County CC

Junior
1. Joe Griffiths     Dream CC
2. Matthew Woods     Swindon RC

Under 12
1. Oliver Gann
2. Olivia Burnip
3. Amory Falconer
4. Frank Birch
5. Leo Tarrant

Youth D
1. Ryan Williamson     Malvern Cycle Sport

Tags: ,