Latest results from the first round of the The Lincolnshire Cyclo-Cross League on Sunday, September 25th, promoted by Sleaford Wheelers at the Ancaster Karting Circuit.
Under 12
1.   Matthew Ellis      Spalding CC
2.   Bradley Sprogis      VC Lincoln
3.   Jacob Sawtry      Spalding CC
4.   Robert McAndrew   Spalding CC
5.   Archie Lewis      Sherwood Pines
6.   Kerrigan Robb      Witham Wheelers
7.   Abigail Armstrong   VC Lincoln (1st Girl)
8.   Megan Kendall      Spalding CC (2nd Girl)
9.   Alex Armstrong      VC Lincoln (3rd Girl)
10.   Molly Peel      Spalding CC (4th Girl)
11.   James Broughton   VC Lincoln
12.   Jake Kennedy      VC Lincoln
13.   Dan Galpin      Bourne Wheelers
14.   Carenza Robb      Witham Wheelers (5th Girl)
15.   Daniel Turner      VC Lincoln
16.   Caitlin Langford      Spalding CC (6th Girl)
Youth
1.   Jack King      Langdale Lightweight RT
2.   Henry Thompson   Sleaford Wheelers
3.   Harry Lewis      Sherwood Pines   (1st Under 14)
4.   Ollie Fensom      Spalding CC
5.   Sam Bentley      Spalding CC
6.   Karl Baillie      Witham Wheelers
7.   Elliot Dudley      Sherwood Pines (2nd Under 14)
8.   Jake Peel      Spalding CC
9.   George Baker      Kings Cliffe Flyers (3rd Under 14)
10. Alex Poole      Heanor Clarion
11.   Jennifer McAndrew   Spalding CC (1st Girl)
12.    Max Williamson      Lincsquad (4th Under 14)
13.   Reece Moradkhan   Spalding CC (5th Under 14)
14.   James Armstrong    VC Lincoln (6th Under 14)
15.   Harriet Moore      Spalding CC (7th Under 14)
16.   Thomas Webster    Spalding CC
17.   Joseph Collins      Bourne Wheelers (8th Under 14)
Seniors
1.    Jim Bryan      Zepnat RT (1st Vet)      11 laps in 58:07
2.    Mark Cotton      Bycka Sport Racing      @0:55
3.   Steve Lampier      Sigma Sport Specialized      @1:08
4.   Matt Denby      Zepnat RT (2nd Vet)      @1:42
5.   Richard Lister      Gabby Day Cyclesport RT   @2:24
6.   Jon Wells      VC Lincoln
7.    Graham Clarke      Time RT (3rd Vet)
8.   Darryl Hewson      Alford Wheelers
9.   David Perry      Gabby Day Cyclesport RT (4th Vet)
10.   Duncan Walmsley   Zepnat RT (5th Vet)
11.   George Thompson   Sleaford Wheelers (1st Junior)
12.    Charlie Porter      Boston Wheelers      @ 1 lap
13.   Adam Ellis      Spalding CC (6th Vet)
14.    Martin Kennedy      VC Lincoln
15.   Jordan Gell      VC Lincoln (2nd Junior)
16.   Richard Hamblin   Sleaford Wheelers CC
17.   Ivan Oxborough      VC Lincoln
18.   Martin White      Boston Wheelers (7th Vet)
19.   Asa Elkington      Hawkins Conservation (1st Lady)
20.   Martyn Gammidge   N/A (8th Vet)
21.   Andy Barnard      Gabby Day Cyclesport RT (8th Vet)
22.   Mervyn Dudley      Sherwood Pines (1st Vet 50+)
23.    Martin Smith      Yello Velo
24.   D Smith???      Boston Wheelers
25.   Philip Heyes      Skegness Wheelers (2nd Vet 50+)   @ 2 laps
26.   Glen Allison      Serwood Pines (3rd Vet 50+)
27.    Jason Clark      VC Lincoln
28.    Glenn Palmer      Alford Wheelers
29.    Henry Heyes      Skegness Wheelers
30.    Craig Thursby      Hawkins Conservation
31.    Ian Broadley      N/A (9th Vet)
32.    Dean Booth      N/A (10th Vet)
33.    Richard Baldwin   Dinnington RC
34.    Josh Asquith      N/A
35.    Karl Fraser      Sleaford Wheelers (11th Vet)
36.    Simon Sawtry ?      Spalding CC (12th Vet)
37.    Jimmy Armstrong   VC Lincoln (13th Vet)