Result: London Cyclo-Cross League Rd 3 & Sussex League Rd 1

Solo win for VC Londres rider Jules Birks in the event in Brighton for the London Cyclo-Cross League Rd 3 & Sussex League Rd 1

Result
Seniors/Juniors
1  Jules Birks Vc Londres S 10 01:02:20
2  Jack Finch Vc Deal J 10 01:02:46
3  James Duguid London Dynamo S 10 01:02:54
4  Sylvain Garde Addiscombe Cc S 10 01:02:56
5  Ciaran O’grady Team Toachim S 10 01:03:43
6  Stuart Spies London Dynamo S 10 01:04:40
7  Mick Bell London Fire Brigade Cc V 10 01:04:44
8  Nigel Ling Gemini Bc S 10 01:04:50
9  Joshua Parkin Arctic Premier Rt J 10 01:05:01
10  Mark Smith Crawley Wheelers S 10 01:05:07
11  Craig Joy Team Toachim S 10 01:05:10
12  Martin O’grady Team Toachim V 10 01:05:22
13  Jon Lyons Gs Invicta V 10 01:05:28
14  Dave Mcmullen Evans Cycles Rt V 10 01:05:34
15  Stuart Nisbett Crawley Wheelers S 10 01:05:40
16  Matthew Gater Vc Deal J 10 01:06:22
17  Sam Stean Vc Jubilee J 10 01:06:38
18  Dan Braid Sigma Sport S 10 01:06:52
19  Phil Moore Kmp S 10 01:07:49
20  Andrew Snowball Vc Londres S 10 01:07:50
21  Phil Murrell Finsbury Park Cc V 10 01:07:52
22  Graham Freer Mosquito Bikes V 10 01:08:19
23  Cameron Fraser La Fuga Sigma Sport S 10 01:09:07
24  George Higgs Crawley Wheelers V 10 01:09:14
25  Matt Harper London Phoenix S 10 01:09:16
26  Liam Cowell Arctic Premier Rt J 10 01:10:24
27  George Thomas Crawley Wheelers S 9 01:02:36
28  Andy Seltzer In-Gear Quickvit Trainsharp Rt V 9 01:02:43
29  Henry Bird Progressive Cycle Coaching Ds S 9 01:03:01
30  Douglas Fox Crawley Wheelers V 9 01:03:08
31  Kevin Perkins Seeds Cc V 9 01:03:09
32  Nigel Langridge Crawley Wheelers V 9 01:03:14
33  Glen Whittington Unattached S 9 01:03:19
34  Oliver Townsend Cloudstrails S 9 01:03:40
35  Will Bridgman Private Member S 9 01:03:55
36  Tim Unsted Private Member V 9 01:05:02
37  Phillip Glowinski Vc Londres S 9 01:05:36
38  Will Spiers Private Member J 9 01:05:37
39  Andrew Nippard Pearson Cycles S 9 01:05:38
40  Toby Blackman Vc Londres S 9 01:05:42
41  Thomas Rampulla Liphook V 9 01:05:53
42  John Pollock Private Member V 9 01:06:25
43  Graham Berridge Pearson Cycles V 9 01:06:35
44  Eddie Allen Redmon Cc S 9 01:06:47
45  Joel Kirkwood Private Member S 9 01:06:49
46  Mark Jary Vc Londres V 9 01:06:59
47  Paul Warner Team Darenth V 9 01:07:39
48  David Smith South Eastern Road Club S 9 01:07:46
49  Stephen Blackmore Seeds Cc V 9 01:08:02
50  Paul Buckley Wigmore Cycles V 9 01:08:07
51  Pete Lawrence Southborough Whelers V 9 01:08:20
52  Steve Charles Charlotteville V 9 01:08:23
53  Scott Swalling Cycleworks S 9 01:08:32
54  Sam Judd Herne Hill Youth Cc J 9 01:08:33
55  Jacob Kennison Medway Velo J 9 01:08:46
56  Matthew Levett Cycling Weekly Rt V 9 01:09:09
57  Tony Berlin Crawley Wheelers V 9 01:09:32
58  John Allen Redmon Cc V 9 01:09:37
59  Dave Blackman Sutton Cycling Club V 9 01:09:38
60  Marek Glowinski Vc Londres V 9 01:09:49
61  Paul Atkinson Seeds Cc V 9 01:10:14
62  Richard Hemsley Crawley Wheelers S 9 01:10:17
63  Connor Murphy Vc Jubilee J 8 01:02:25
64  Luke Kennard Vc Jubilee J 8 01:02:33
65  Monica Lichtner Dulwich Paragon Cc W 8 01:02:39
66  Tony Bartlett Team Corridori V 8 01:02:44
67  Tim Unsted Private Member V 8 01:03:06
68  Chris Abbott Rollapaluza Cc S 8 01:03:16
69  Nick Smith Freedom Bikes S 8 01:03:18
70  Ian Craig Vc Etoile V 8 01:03:25
71  Steve Brown Private Member S 8 01:03:26
72  David Belcher Sotonia Cc S 8 01:03:37
73  Carl Whichman Emcc V 8 01:03:45
74  Paul Gibbs Unattached V 8 01:03:47
75  Roy Page Brighton Excelsior V 8 01:04:05
76  Shaun Bayiss Private Member S 8 01:06:02
77  Lance Mead Sutton Cycling Club V 8 01:06:08
78  Mark Cooper Sigma Sport V 8 01:06:19
79  Simon Demi Vc Deal V 8 01:07:06
80  Nigel Foskett Brighton Mitre S 8 01:07:07
81  Paul Neville Sutton Cycling Club V 8 01:07:48
82  Joanne Perry San Fairy Ann Cc W 8 01:07:58
83  Brian Scarboro Gemini Bc V 8 01:08:22
84  Phil Burke Private Member V 8 01:08:57
85  Stu Harrison Crawley Wheelers V 8 01:09:55
86  M Palmer Private Member V 7 01:02:35
87  Duncan Haste Brighton Excelsior S 7 01:03:31
88  Sara Gent Onelife Development Squad W 7 01:03:51
89  Sophia Joy Vc Deal W 7 01:04:37
90  Julian Mcgovern Sutton Cycling Club V 7 01:07:31
91  Katie Bebington Private Member W 7 01:11:49
92  Samuel Ramsey Lewes Wanderers Cc V 7 55:15:00
93  Simon Pearson Private Member V 6 01:04:36
94  Chris Brewer Redmon Cc V 6 01:05:57
95  Jane Blackmoor Private Member W 6 01:06:37
96  Ben Scruton Sprockets S 6 51:49:00
97  S Clarke Gs Avanti V 5 01:06:08
98  F Clifford Kenesis Morvelo S 5 34:16:00
99  James Drain Gemini Bc S 4 29:15:00

Youth
1  Jake Marley Vc Jubilee Ma 5 34:24:00
2  David Barnes Palmer Park Velo Mb 5 34:27:00
3  Thomas Butler Vc Deal Ma 5 34:32:00
4  Calum Anderton Vc Deal Ma 5 34:34:00
5  Anthony Anderson Kingston Wheelers Cc Mb 5 36:33:00
6  Aidan Woolven Sutton Cycling Club Ma 5 37:03:00
7  Ollie Moor Vc Jubilee Ma 5 37:05:00
8  Spencer Thomas Preston Park Youth Cc Ma 5 37:06:00
9  James Wry Team Darenth Ma 5 37:09:00
10  Tom Paine Vc Jubilee Ma 5 37:10:00
11  Gabriel Parle Preston Park Youth Cc Ma 5 37:45:00
12  Jake Charlton Trc Ma 5 37:50:00
13  Luke Bandy Vc Jubilee Ma 5 37:58:00
14  Oliver Priddle Vc Jubilee Ma 5 36:03:00
15  Josh Fanner Ppycc Ma 5 38:11:00
16  Daniel Nash Team Darenth Ma 5 38:24:00
17  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club Ma 5 38:40:00
18  Martin Blackman Sutton Cycling Club Mb 5 38:58:00
19  Oliver Stean Vc Jubilee Ma 5 39:00:00
20  Abi Van Twisk Vc Londres Fa 5 39:06:00
21  Zak Corum-Haines Vc Jubilee Mb 5 39:35:00
22  Mark Jacobs Vc Jubilee Ma 5 40:15:00
23  Thomas Finch Vc Deal Mb 5 39:06:00
24  George Finch Vc Deal Mb 5 40:47:00
25  Amy Smith Vc Jubilee Fb 5 40:49:00
26  Megan Lewis Palmer Park Velo Fa 5 41:02:00
27  Toby Martin Team Darenth Mb 5 41:29:00
28  Noah Phillips Vc Londres Ma 4 42:36:00
29  Matthew Mcgovern Sutton Cycling Club Mb 4 43:10:00
30  Joe Hill Preston Park Youth Cc Mb 4 33:00:00
31  Kieran Woods Charlotteville Ma 4 34:56:00
32  Oskar Scarsbrook Preston Park Youth Cc Ma 4 36:23:00
33  Charlotte Cole-Hossain Vc Londres Fb 4 38:08:00
34  Nicholas Wickens Preston Park Youth Cc Mb 4 38:51:00
35  Laura Cheesman Preston Park Youth Cc Fa 4 39:26:00

Under 12
1  Ben Tullett Herne Hill Youth Cc Mc 4 14:56
2  Luke Mitchie Team Darenth Mc 4 15:08
3  Tom Martin Herne Hill Youth Cc Mc 4 15:59
4  Josh Mead Sutton Cycling Club Mc 4 16:04
5  Toby Anderton Vc Deal Mc 4 16:23
6  George Sales Redhill Cc Mc 4 17:17
7  Bethany Lewis Palmer Park Velo Fc 4 17:25
8  Nathan Martin Team Darenth Mc 4 17:29
9  Bradley Burke Preston Park Youth Cc Mc 4 17:42
10  Erin Baker Southdown Velo Mc 4 18:05
11  James Finch Vc Deal Md 4 18:07
12  Tom Ives Sutton Cycling Club Mc 4 18:22
13  Noah Charlton Trc Mc 4 18:52
14  Dominic Cook Sutton Cycling Club Mc 4 18:57
15  Ieuan Woods Charlotteville Mc 4 19:08
16  Michael Wickens Preston Park Youth Cc Mc 4 19:09
17  Tom Pitts Private Member Mc 4 20:09
18  George Sloan Vcj Mc 4 21:05
19 Alderney Baker Southdown Velo Md 3 16:05
20  Noah Ridgeway-Brown Preston Park Youth Cc Mc 2 08:21
21
22  Toby Winterburn Preston Park Youth Cc Mc 2 16:02
23  Emily Ashwood Sutton Cycling Club Fd 2 19:36

Under 10s
1  Joseph Blackmore Herne Hill Youth Cc Md 2 09:31
2  Megan Anderton Vc Deal Fd 2 09:50
3  Luke Ashwood Sutton Cycling Club Md 2 09:54
4  Ivo Pitts Private Member Md 2 10:02
5  Daniel Finch Vc Deal Md 2 10:23
6  Lewis Glaysher Sutton Cycling Club Md 2 10:46
7  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth Cc Md 2 11:19
8  Charlotte Mcgregory Team Darenth Md 2 11:34
9  Alex Harvey Vc Jubilee Me 2 12:06
10  Archie Sloan Vcj Md 2 12:13
11  Fynn Buxton Vcj Md 2 13:43
12  Alex Glaysher Sutton Cycling Club Me 2 14:08
13  Otakar Polak Private Member Md 2 14:28
14  Nicola Winterburn Ppycc Fe 1 07:30
15  Noah Curshaw Sutton Cycling Club Me 1 08:06

Tags: ,