Double for Peter Tadros who follows up win on Saturday with victory in the Wigmore CC Open Hill Climb. Sebastian Dickson is first junior and Bronwen Ewing first female
Result
1. Peter Tadros InGear QuickVit TrainSharp RT 03:07.7 Vet
2. Joe Harris Reading CC 03:16.8
3. Will Mangar InGear QuickVit TrainSharp RT 03:17.4
4. Kevin Tye Data Team Allstars 03:20.9 Vet
5. Steve Hopkins Ashford Wheelers CC 03:31.4 Vet
6. Alan Thynne Rye & District Wheelers 03:31.7
7. Sebastian Dickson Thanet Road Club 03:32.2 Jun
8. Keith Walker Wigmore CC 03:39.3 Vet
9. Jack Edwards San Fairy Ann CC 03:40.5 Jun
10. Alex Cozens Woolwich CC 03:44.2 Jun
11. Steve Gooch Rye & District Wheelers 03:51.7 Vet
12. Rory Hopcraft San Fairy Ann CC 03:52.2
13. Jacob Kennison Medway Velo Club 03:57.4 Jun
14. Tim Sheppard Ashford Wheelers CC 03:57.6
15. Jez McCann VC Elan 03:57.9 Juv
16. Tom Moore Progressive Cycle Coaching 03:59.0 Jun
17. Barry Goodsell Rye & District Wheelers 04:03.6 Vet
18. Mark Hill Data Team Allstars 04:05.2 Vet
19. Bronwen Ewing Rye & District Wheelers 04:05.5 Lady/Vet
20. Adam Mumford Medway Velo Club 04:06.4 Jun
21. Duncan Edwards San Fairy Ann CC 04:09.8 Vet
22. Bill Hawkes Thanet Road Club 04:13.1 Vet
23. Deborah Percival 34th Nomads CC – GEM Hygiene 04:14.7 Lady/Vet
24. Timothy Christian Southborough & District Wheelers 04:15.9
25. Steve Smythe Redmon CC 04:20.0 Vet
26. Neil McCann VC Elan 04:21.1 Vet
27. Rebecca Slack The Altitude Centre 04:25.6 Lady/Vet
28. Clare Elms Redmon CCÂ 04:25.9 Lady/Vet
29. Joshua Simpson San Fairy Ann CC 04:26.0 Juv
30. James Smith Larkfield Cycles 04:26.1
31. Stewart King Ashford Wheelers CC 04:28.7 Juv
32. Richard Blake Woolwich CC 04:32.0 Vet
33. Gregory Godden San Fairy Ann CC 04:35.7 Vet
34. Andrew Collyer Medway Velo Club 04:35.8
35. Kelly Wyld Team Outrageous 04:35.8 Vet
36. Mark Amon Rye & District Wheelers 04:40.5 Vet
37. John Bosley San Fairy Ann CC 04:43.1 Vet
38. Simon Henderson Thanet Road Club 04:48.8 Vet
39. Jennifer Stuart-Smith San Fairy Ann CC 04:56.4 Lady
40. Louise Mason Medway Velo Club 05:00.0 Lady
41. David Bishop Wigmore CC 05:00.4 Vet
42. George Siggery Data Team Allstars 05:01.0 Vet
43. Deborah Hope Medway Velo Club 05:03.7 Lady
44. Ian Creasey Wigmore CC 05:04.0 Vet
45. Kate Bosley San Fairy Ann CC 05:15.6 Lady/Vet
46. Vlad Sologub Wigmore CC 05:18.2 Jun
47. John Percival 34th Nomads CC – GEM Hygiene 05:19.1 Vet
48. Alex Elms Redmon CC 05:21.6 Juv
49. Alan Morris Ashford Wheelers CC 05:28.0 Vet
50. Keeley Chalk Rye & District Wheelers 05:30.4 Lady/Vet
51. George Tye Data Team Allstars 05:38.8 Jun
52. Jonah Hawkes Thanet Road Club 05:41.6 Juv
53. Oliver Dickson Thanet Road Club 05:54.2 Juv
54. Jeremy Deakin Wigmore CC 06:06.0 Vet
55. Sarah Bosley San Fairy Ann CC 07:24.4 Lady/Juv