Andrew Baum of Cwmcarn Paragon wins round 2 of the Welsh Cyclo-Cross league at Risca (nr Newport)
Senior/Veterans/Women/Junior
1   Andrew Baum   Cwmcarn Paragon   S
2   Matthew Thompson   Cardiff JIF   J
3   Joe Lally   CC Abergavenny   S
4   Ryan Bevis      S
5   Phil Morris   Dambusters   S
6   Adam King   Cardiff JIF   J
7   Mark James   MI Racing   V40
8   Philip Roach   Rugby Velo   V40
9   Adrian Peall   Forza Cycles   S
10   Ross Porter   Cwmcarn Paragon   V40
11   Chris Bates   Bynea CC   S
12   Bevan Humphreys   Team Cyclemart   S
13   Gareth Chislett   CC Blaenau Gwent   S
14   Matthew Jones   Cwmcarn Paragon   S
15   Andrew Parry   Bynea CC   S
16   Donald Gray   Cardiff JIF   V50
17   Luke Cornish   Cwmcarn Paragon   S
18   Dan Taylor   Rhondda Acme   S
19   Mike Barne      V40
20   Ned Potter   Climb On Bikes   V50
21   Owen Davies   Abergavenny RC   S
22   Chris Jenkins   Kingston Wheelers   S
23   Paul Bennett   Cardiff JIF   V50
24   Adam Holt   Bynea CC   J
25   Andy Pearce   Forza Cycles   V40
26   Jack Kellam      J
27   Andy Hoskins   Cardiff JIF   S
28   Chris Matthews   Ogmore Valley Wheelers   V40
29   Jason Humphries   Norwood Paragon   S
30   Brian McCartney   Brecon Wheelers   S
31   Andy Wilton   Cardiff Ajax   S
32   Lee Davies      S
33   David Seward   Bynea CC   V50
34   Will Jenkins   Pembrokeshire Velo   S
35   Dan Wood      S
36   Keelan Powell   Cwmcarn Paragon   J
37   Colin Miller      V50
38   Alan Gardner   Brecon Wheelers   S
39   Adam Smith      S
40   John Rushton   Cardiff Ajax   V40
41   Tony Hudson   CC Blaenau Gwent   V50
42   Huw Pullen   Cardiff Tri   S
43   Shaun Lewis   CC Blaenau Gwent   V40
44   Nicholas Jones      S
45   Jeff Lewis   Cardiff Tri   V40
46   Norman Young      V40
47   Geraint Roberts   Towy Riders CC   V40
48   Kevin Dunster   Brecon Wheelers   V40
49   Andrew Smith   Velo Teifi   V40
50   Brian Kiernan      S
51   Robert King   Towy Riders CC   V40
52   James Owens   Bynea CC   V40
53   Stephanie Best   Abergavenny RC   W
54   Chris Davies   Ogmore Valley Wheelers   V50
55   Gareth Fenn   Bynea CC   J
56   Brian Davies      S
57   Phil Caunt   Cardiff JIF   V40
58   Hanneke van der Werf   Cardiff Ajax   W
59   Dave Bennion      V40
60   Crad Lowe   Brecon Wheelers   V40
61   Mark Rich      V40
62   Steve Higgins-Worrall   Abergavenny RC   V40
63   Wayne Jones   Towy Riders CC   V40
64   Tom Hall      V50
65   Ricky MacGough   mtb-marathon.co.uk   V40
66   Lee-Michelle Jones   Towy Riders CC   W
67   Susie Fletcher   Towy Riders CC   W
68   Carol Miller      W
69   John Morgan   Cwmcarn Paragon   V40
70   Jodie Lloyd   Cwmcarn Paragon   W
71   Stuart Renshaw   Cardiff JIF   S
72   Kay Higgins-Worrall   Abergavenny RC   W
Youth
1   Joe Holt   Bynea CC   U16
2   Ben Dunster   Brecon Wheelers   U16
3   Nicholas Jones   Towy Riders   U16
4   Sam Beckingsale   Abergavenny RC   U16
5   Tomos Owens   Brooks Cycles   U14
6   Alister Williams   Abergavenny RC   U16
7   Jared Brooks   Abergavenny RC   U16
8   Scott Dunster   Brecon Wheelers   U14
9   Ffion James   Abergavenny RC   U16g
10   James Tillett   Newport Velo   U14
11   Sam Tillett   Newport Velo   U14
12   Teifion Best   Abergavenny RC   U14
13   Rowan Miller      U16
14   Emily Haycox   Maindy Flyers   U16g
15   Bethan Manley   Newport Velo   U14g
16   Harry Kellam      U16
17   Lowri Thomas   Abergavenny RC   U14g
18   Manon Lloyd   Towy Riders   U16g
19   Elizabeth Bennett   Cardiff JIF   U14g
20   Rhys Roberts   Towy Riders   U14
21   Emily Tillett   Newport Velo   U14g
22   Kinsey McIlquham   Maindy Flyers   U16
23   Jourdain McIlquham   Maindy Flyers   U14
24   Caitlin Shaw   Maindy Flyers   U14g
25   Grace Bennion      U14g
Under 12
1   Megan James   Abergavenny RC   U12g
2   Joe Beckingsale   Abergavenny RC   U12
3   Owain Roberts   Towy Riders   U12
4   Huw Higgins-Worrall   Abergavenny RC   U12
5   Tom Lane   Abergavenny RC   U12
6   Charlie Firth   Towy Riders   U12
7   Joe Perry   Newport Velo   U12
8   Mitchell Cole   Abergavenny RC   U12
9   Rhys Barter   M & D Cycles   U12
10   Oliver Beere   Maindy Flyers   U12
11   Ellie Shaw   Maindy Flyers   U12g
12   Tom Chaplin   Abergavenny RC   U12
13   Joel Baylis   Abergavenny RC   U12
14   Felicity Allen   Maindy Flyers   U12g
Under 10/8
1   Guto Dafydd   Towy Riders   U10
2   Emma Finucane   Towy Riders   U10g
3   Bevan Smith   Maindy Flyers   U10
4   Torin Graham   Maindy Flyers   U10
5   Ashley Cole   Abergavenny RC   U8
6   Jim Smith   Abergavenny RC   U10
7   Aled Trott   Abergavenny RC   U10
8   Eluned King   Towy Riders   U10g
9   George Marshall      U10
10   Ayrton Smith   Maindy Flyers   U10
11   Ieaun Owens   Bynea CC   U8
12   Rosie Finucane   Towy Riders   U10g
13   Iolo Dafydd   Towy Riders   U8
14   Thomas Crapper   Abergavenny RC   U10
15   James Sims    Abergavenny RC   U8
16   Kai McIlquham   Maindy Flyers   U10
17   Isabelle Bennett   Cardiff JIF   U10g
18   Gethin Price   Maindy Flyers   U10
19   Evelyn Higgins-Worrall   Abergavenny RC   U8g
20   Amy Cole   Bynea CC   U10g
21   Jacob Allen   Maindy Flyers   U8
22   Ethan Pratten      U8
23   Alex Hughes      U10
24   Molly Bates   Bynea CC   U10g
25   Nikita Baylis   Abergavenny RC   U10g
26   Elen Price   Maindy Flyers   U8g
27   Sean Finucane   Towy Riders   U8
28   Megan Jenkins      U8g