Joe Lally of CC Abergavenny wins the third round of the Welsh Cyclo-Cross League at Mansel Lacy
Senior/Veteran/Women/Junior
1   Joe Lally   CC Abergavenny   S
2   Phil Morris   Dambusters   S
3   Andrew Baum   Cwmcarn Paragon   S
4   Matthew Thompson   Cardiff JIF   J
5   Mark James   MI Racing   V40
6   David Thomas   mtb-marathon.co.uk   S
7   Adam King   Cardiff JIF   J
8   Adrian Peall   Forza Cycles   S
9   Andrew Parry   Bynea CC   S
10   Bevan Humphreys   Team Cyclemart   S
11   Paul Bennett   Cardiff JIF   V50
12   Mike Barne      V40
13   Michael Tarling   Towy Riders CC   S
14   Alan Gardner   Brecon Wheelers   S
15   Matt Morris   Might Contain Nuts   S
16   Lee Davies      S
17   Donald Gray   Cardiff JIF   V50
18   Leighton Williams   Celtic Tri   S
19   Shaun Lewis   CC Blaenau Gwent   V40
20   Gareth Chislett   CC Blaenau Gwent   S
21   Tony Hudson   CC Blaenau Gwent   V50
22   Ned Potter   Climb On Bikes   V50
23   Brian Turner   Climb On Bikes   V50
24   Huw Pullen   Cardiff Tri   S
25   David Seward   Bynea CC   V50
26   John Lloyd   mtb-marathon.co.uk   V60
27   Julian Beere   Sunset Cycles   V50
28   Nicholas Jones   Only One Gear   S
29   Mark Ayling   CC Abergavenny   S
30   Kevin Dunster   Brecon Wheelers   V40
31   Pip Sowden   Bad Ass Bikes   V40
32   Jack Kellam      J
33   Blare Parnell   Climb On Bikes   S
34   Geraint Roberts   Towy Riders CC   V40
35   John Littlewood   Celtic Tri   S
36   Luke Bradford   Climb On Bikes   S
37   R. Storey      V50
38   John Rushton   Cardiff Ajax   V40
39   Crad Lowe   Brecon Wheelers   V40
40   Wayne Jones   Towy Riders CC   V40
41   Steve Higgins-Worrall   Abergavenny RC   V40
42   Rhys Thomas   Bynea CC   J
43   Emma Hurrell   Hereford Wheelers   W
44   Dave Bennion      V40
45   Phil Caunt   Cardiff JIF   V40
46   Mark Phelps   Cardiff Ajax   V40
47   Tim Jones   Bynea CC   V50
48   Tom Hall      V50
49   Phil Harries   Cardiff Ajax   V50
Youth
1   Joe Holt   Bynea CC   U16
2   Sam Beckingsale   Abergavenny RC   U16
3   Nicholas Jones   Towy Riders   U16
4   Alister Williams   Abergavenny RC   U16
5   Ffion James   Abergavenny RC   U16g
6   Jared Brooks   Abergavenny RC   U16
7   Teifion Best   Abergavenny RC   U14
8   Scott Dunster   Brecon Wheelers   U14
9   Jessica Roberts   Towy Riders   U14g
10   Harry Sowden   Bad Ass Bikes   U16
11   Rowan Miller      U16
12   Jack Sowden   Bad Ass Bikes   U16
13   James Tillett   Newport Velo   U14
14   Sam Tillett   Newport Velo   U14
15   Brynley Smith   Abergavenny RC   U14
16   Jacob Phelps   Maindy Flyers   U16
17   Tanwen Jones   Towy Riders   U14g
18   Lowri Thomas   Abergavenny RC   U14g
19   Harry Kellam      U16
20   Manon Lloyd   Towy Riders   U16g
21   Emily Haycox   Maindy Flyers   U16g
22   Hefin Evans   Towy Riders   U16
23   Elizabeth Bennett   Cardiff JIF   U14g
24   Emily Tillett   Newport Velo   U14g
25   Rhys Roberts   Towy Riders   U14
26   Jonathan Sewell      U14
27   Sophie Adams   Towy Riders   NW
28   Tomos King   Towy Riders   U14
Under 12
1   Megan James   Abergavenny RC
2   Joe Beckingsale   Abergavenny RC
3   Huw Higgins-Worrall   Abergavenny RC
4   Owain Roberts   Towy Riders
5   Charlie Firth   Towy Riders
6   Oliver Beere   Maindy Flyers
7   Tom Lane   Abergavenny RC
8   Rhys Barter   M & D Cycles
9   Mitchell Cole   Abergavenny RC
10   Toby Griffiths   Climb On Bikes
11   Joseph Perry   Newport Velo
12   Charlie Griffiths   Climb On Bikes
13   Joel Baylis   Abergavenny RC
14   Thomas Chaplin   Abergavenny RC
15   Alex Powell   clivepowell-mtb.co.uk
16Â Â Â Tom Storey
Under 10/8
1   Rhys Thomas   Abergavenny RC   U10
2   Guto Dafydd   Towy Riders   U10
3   Joshua Tarling   Towy Riders   U8
4   Bevan Smith   Maindy Flyers   U10
5   Jim Smith   Abergavenny RC   U10
6   Iwan Evans   Builth & District CC   U10
7   Torin Graham   Maindy Flyers   U10
8   Eluned King   Towy Riders   U10g
9   Aled Trott   Abergavenny RC   U10
10   Daniel Wylie-Morris   Abergavenny RC   U8
11   Isabelle Bennett   Cardiff JIF   U10g
12   Ayrton Smith   Maindy Flyers   U10
13   Heledd Hunt   Towy Riders   U8g
14   Thomas Crapper   Abergavenny RC   U10
15   Harry Cockroft      U8
16   Ashley Cole   Abergavenny RC   U8
17   Spencer Davies      U10
18   Jacob Parry   Bynea CC   U8
19   Alex Hughes      U10
20   Gethin Price   Maindy Flyers   U10
21   Oscar Davies      U8
22   Charlie Hagan   Climb On Bikes   U8
23   James Sims   Abergavenny RC   U8
24   Garan Jones   Towy Riders   U8
25   Ethan Pratten      U8
26   Evelyn Higgins-Worrall   Abergavenny RC   U8g
27   Toby Christy   Abergavenny RC   U8
28   Nikita Baylis   Abergavenny RC   U10g
29   Cian Evans   Builth & District CC   U8
30   Elen Price   Maindy Flyers   U8g