Results: Tameside Circuit Races Sunday

2013_Feb_Vanilla_Banner

Ryan McGillick & Darius Satongar among the winners in the circuit races at Tameside in Manchester on Sunday

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

RESULTS

2/3/4
1. Ryan McGillick Mossley CRT
2. Edward Blum Seamons CC
3. Alastair Hepworth Claycross
4. Michael Rawson Kuota Spinnergy
5. Alex Simmons Swinnerton Cycles
6. Andrew Nicols Neon-Velo
7. Phil Guest
8. Tom Bracegirdle Biketrecks Racing
9. Paul Cheetham Team iOptics
10. Timothy Mansfield Huddersfield Star
11. Ryan Pike High On Bikes
12. Luke Beswick Buxton CC
13. Davd Kent St Helenc CRC
14. Kamil Waligora Manchester Wheelers
15. Nick Shaughnessy Team Elite
16. Adam Blakeley Pendle Forest
17. Duncan Smith Cleveleys RC
18. Stephen swindley PMR @
19. John Rigby Champion Systems
20. Joseph Drane Southdown Velo
21. Mathew Hacker North Cheshire Clarion
22. Christian Smith Manchester Wheelers
23. Maciej Furczyk 4 Star Racing
24. Graham Howell Forza Cycles
25. Stuart Percival GB Fire Service
26. Mitchell Cross Team Wheelguru
27. Kieran Senior Team Wheelguru
28. Chris Aimson Janus RC

Category 4
1. Darius Satongar 4 Star Racing
2. Joseph Wilkinson Albarosa Cycles
3. Jonathan Dexter We Love Mountain
4. Mark Jones Horwich CC
5. Thomas Andrews Iikley Cycling
6. Jahan Hunter
7. Sean Hoban VC Cumbria
8. Stephen Smith Stockport Clarion
9. Joe Bennet Warrington RC
10. Kevin Smith MSW
11. Stuart Bowering Calder Clarion
12. Rhys Powell
13. Steven Alcock Team V-Sprint
14. Unidentified
15. Steven Wood
16. Peter Anderson Elite CC
17. David Castillo Liverpool Century
18. Ben Wheale adalta CC
19. Chris Taylor Bury Clarion CC
20. Patrick Briggs Sharrow CC
21. Peter Kenyon Bury Clarion CC
22. Mathew Coupe Manchester Wheelers
23. Justin Gibbs Manchester Wheelers
24. Tim Shields Iikley Cycling
25. Davad Lee
26. Andrew Macnae PMBA
27. Sammy K Y Cheung
28. David Yeoman North Cheshire Clarion

YOUTH

Youth A
1. Daniel Wood Team Wheelguru
2. Reece Player Mossley CRT
3. Mathew Varcoe Wigan Wheelers
4. Isaac Appleby Sportcity Velo

Youth B
1. Nathan Hawthorn Eastlands Velo
2. Jack Ford Wakefield Tri
3. Luke Cheetham Eastlands Velo
4. Shay Casey Manchester B
5. Andrew Hathaway Bolton Hot Wheels
6. Cory Edmondson Cycle Sport Pendle
7. Jack Lane Wigan CC
8. Thomas Cornwell

Youth C
1. Robert Donaldson Mossley CRT
2. Patrick Fairhurst Wigan Wheelers
3. Ava Oxley Wakefield Tri
4. Isaac Peakfield Bolton Hot Wheels
5. Thomas Bates Mossley CRT
6. Adam Fortune KCA
7. Joel Ackers Eastlands Velo
8. Hollie Owens Wolverhampton Wheelers

Youth D
1. Lacklan Hacker North Cheshire Clarion
2. Kyle Braun Mossley CRT
3. Ben Peatfield Bolton Hot Wheels
4. Nathan Fortune KCA

Youth E
1. James Donaldson Mossley CRT
2. Alex Beldon Team Swift
3. Euan Hacker North Cheshire Clarion

 

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: ,