Eileen Roe won stage 3 of the Women’s CDNW ‘Surf and Turf’ Weekend
Result
1 Eileen Roe Breast Cancer Care Cycling Team
2 Lowri Devey Abergavenny Road Club
3 Joanna Smith Team Feminin Languedoc Roussillon
4 Sophie Faulkner Solihull CC
5 Anne Ewing Breast Cancer Care Cycling Team
6 Tamina Oliver Team CTC
7 Lydia Boylan Team CTC
8 Amy Roberts Wiggle Honda
9 Hannah Payton Team CTC
10 Laura Wasley Scott Contessa Epic
11 Anna Christian Scott Contessa Epic
12 Lydia Gurley Birmingham University Cycling Club
13 Merce Pujado Team Zappi
14 Lauren O’Brien RST Racing Team
15 Julie Erskine Granite City RT
16 Cecilia Davis-Hayes VC St. Raphael
17 Lauren Brown Abergavenny Road Club
18 Gemma Neill Pedal Power RT
19 Alice Cobb Scott Contessa Epic
20 Louise Borthwick Edinburgh RC
21 Danielle Christmas Team ASL360
22 Ruth Taylor Manchester Wheelers
23 Zoe Armstrong Scott Contessa Epic
24 Flora Gillies Team ASL360
25 Laura Murray Breast Cancer Care Cycling Team
26 Claire Martin Edinburgh RC
27 Amy Gornall Scott Contessa Epic
28 Rachel Murray VC St Raphael
29 Annasley Park Abergavenny Road Club
30 Vanessa Whitfield VC St Raphael
31 Jess Atkinson Team 22
32 Lucy Coldwell Unattached
33 Nikola Butler VC St Raphael
34 Siobhan McNamara DID Electrical Team
35 Rebecca Womersley Scott Contessa Epic
36 Astrid Wingler Team CTC
37 Adele Martin Team Hope Factory Racing
38 Vittoria Bussi Team Zappi
39 Jane Barr Breast Cancer Care Cycling Team
40 Eleanor Jones VC St Raphael
41 Brit Tate gbcycles.co.uk
42 Eve Dixon Champion System/Maxgear/Base
43 Gina Riley Chester RC
44 Nicola Soden Champion System/Maxgear/Base
45 Natasha Morrison MG Decor
46 Katie Archibald City of Edinburgh RC
47 Claire Rutherford Team Wheelguru
48 Bryony Board Glendene CC
49 Laura Cheesman Prestige Velo Club
50 Michelle Forster London Phoenix CC
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- RR Result: East Cleveland Classic
- Features, Reports, Results
- Crit Result: Thruxton Tuesday Series 2
- Crit Result: CDPP Sport Crit Series 1
- Crit Result: SACA Salt Ayre Series 1
- Crit Result: Portsmouth Evening Circuits 4
- Crit Result: Rowe & King Maindy 1
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
- Crit Result: Scottish Student Cycling Criterium Championships
- Events: Dave Peck Memorial
- TT Result: Blaydon CC Two Up TT
- TT Result: Kent CA 10m TT
- TT Result: Wessex RC 24m TT
- TT Result: Easterley RC 25m TT
- TT Result: Cranbrook CC 10m TT
- TT Result: Penzance Wheelers 12.5m TT
- TT Result: Fife Century RC 25m TT
- TT Result: Bramley Wheelers 10m TT
- TT Result: Mid Shropshire Wheelers 25m TT
- Youth Result: Hog Hill GP (National Youth Series)
- RR Result: Velo Club Venta Spring Road Race
- News: Women’s Tour of Britain
- Crit Result: Ennerdale Season Openers 2
- RR Result: NCRA Handicap RR (week 5)
Other News on VeloUK
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)