Wouter Sybrandy of Team IG-Sigma Sport fastest by three seconds from Peter Tadros (Ingear/Trainsharp) in the Addiscombe Open 10 mile time trial on Saturday
Result
1 Wouter Sybrandy Team IG-Sigma Sport 00:20:20
2 Peter Tadros In-Gear Quickvit Trainsharp RT 00:20:23
3 Steve Kane Brighton Excelsior CC 00:20:30
4 Tim Stevens 34 Nomads CC 00:21:14
5 Stuart Hourigan 34 Nomads CC 00:21:17
6 Maurice Brennan Redhill CC 00:21:47
7 Nick Malins 4T + Velo Club 00:21:47
8 Michael Deen Redmon CC 00:22:06
9 Stephen Wilkinson 34 Nomads CC 00:22:09
10 Philip Watkins 34 Nomads CC 00:22:18
11 Yuriy Tymchenko Sussex Nomads CC 00:22:19
12 David Lovell Addiscombe CC 00:22:41
13 Jon Masters Norwood Paragon CC 00:22:44
14 Keith Lea Addiscombe CC 00:22:47
15 Colin Chambers Crawley Wheelers 00:23:08
16 Christian Yates East Grinstead CC 00:23:11
17 Mike O’Gorman Worthing Excelsior CC 00:23:26
18 Steve Davies Addiscombe CC 00:23:26
19 Fraser Dawson Dorking CC 00:23:28
20 Madelaine Lee-Smith East Grinstead CC 00:24:08
21 Gary Burgess Brighton Mitre CC 00:24:08
22 Andrew R Green Addiscombe CC 00:24:13
23 Matthew Webber Catford CC 00:24:15
24 Johan Stegers Lewes Wanderers 00:24:21
25 Hugh Pelling Old Portlians CC 00:24:23
26 Jonathan Pontin Addiscombe CC 00:24:33
27 Martin Sanwell Mid Sussex Triathlon Club 00:24:35
28 Robert Royle-Evatt Addiscombe CC 00:24:48
29 Edward Boorman East Grinstead CC 00:25:13
30 David Jones Crawley Wheelers 00:25:21
31 Valerie Place 7 Oaks Triathlon Club 00:25:36
32 Jonathan Gough Old Portlians CC 00:25:37
33 Terry Hill Addiscombe CC 00:25:48
34 Stuart Payne Central Susex CC 00:25:49
35 Helen Bullimore Trainsharp RT 00:26:16
36 Alice Lethbridge Epsom CC 00:26:39
37 Robyn Yates Addiscombe CC 00:26:40
38 Peter Kozlowski Addiscombe CC 00:26:55
39 David Powis Dorking CC 00:26:56
40 David Barclay Gravesend CC 00:27:35
41 Steve McMenamin Crawley Wheelers 00:28:19
42 Thomas Hawkes Addiscombe CC 00:29:04
43 Laurie Broad San Fairy Ann CC 00:29:37
44 Richard Hoskin Redmon CC 00:31:30
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- RR Result: East Cleveland Classic
- Features, Reports, Results
- Crit Result: CDPP Sport Crit Series 1
- Crit Result: SACA Salt Ayre Series 1
- Crit Result: Portsmouth Evening Circuits 4
- Crit Result: Rowe & King Maindy 1
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
- Crit Result: Scottish Student Cycling Criterium Championships
- Events: Dave Peck Memorial
- TT Result: Blaydon CC Two Up TT
- TT Result: Kent CA 10m TT
- TT Result: Wessex RC 24m TT
- TT Result: Easterley RC 25m TT
- TT Result: Cranbrook CC 10m TT
- TT Result: Penzance Wheelers 12.5m TT
- TT Result: Fife Century RC 25m TT
- TT Result: Bramley Wheelers 10m TT
- TT Result: Mid Shropshire Wheelers 25m TT
- Youth Result: Hog Hill GP (National Youth Series)
- RR Result: Velo Club Venta Spring Road Race
- News: Women’s Tour of Britain
- Crit Result: Ennerdale Season Openers 2
- RR Result: NCRA Handicap RR (week 5)
- RR Result: Surrey League 2/3 (April 14)
Other News on VeloUK
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)