Sean Scott of InGear Trainsharp fastest in the Worthing Excelsior Cycling Club 25 mile time trial on Sunday
Result – Worthing Excelsior Cycling Club 25
1 Sean Scott InGear Trainsharp 00:52:23
2 Pete Morris AS360 00:53:11
3 David Pollard In Gear Quickfit 00:54:17
4 Tom Glandfield Lewes Wanderers 00:55:49
5 Mark Emsley Brighton Excelsior 00:56:15
6 Carl Richardson In Gear QFRT 00:56:24
7 Paul Byford Crawley Wheelers 00:56:48
8 John Glaysher a3crg 00:57:18
9 Lee Turner Sigma Sport.Co.Uk 00:57:20
10 Richard Weatherstone GS Stella 00:57:23
11 Kevin Grimshaw Bigfoot CC 00:57:30
12 Simon Atkinson WECC 00:57:42
13 Noel Miles East Grinstead Tri Club 00:57:57
14 Andrew Dixon Wigmore CC 00:58:04
15 Michael Davey Eastbourne Rovers 00:58:07
16 Kris Lachor Clapham Chasers 00:58:13
17 Richard Tully Elite Cycling 00:58:25
18 Brandon Stott Epsom CC 00:58:41
19 Trevor Leeding WECC 00:58:50
20 Duncan Fuller Lewes Wanderers CC 00:59:02
21 Jimmy George VO2 Maximum Racing 00:59:07
22 Mark Paton Lewes Wanderers 00:59:13
23 Mike O’Gorman WECC 00:59:21
24 Jon Fry Horsham CC 00:59:23
25 Sam Dix In Gear Quickfit 00:59:24
26 Ian Cheesman WECC 00:59:29
27 Mark Bernhardt GS Stella 01:00:04
28 Dominic Lowden Lewes Wanderers CC 01:00:07
29 Trevor Chilman In Gear Quickfit 01:00:25
30 Michael Valks Lewes Wanderers CC 01:00:54
31 Martin Sanwell In Gear 01:01:08
32 James Horan Southdown Bikes 01:01:21
33 Nigel Smith Southborough Wheelers 01:01:58
34 Don Parker Brighton Mitre 01:02:54
35 Adrian Hoyle Brighton Excelsior 01:02:56
36 Alan Lloyd Lewes Wanderers 01:02:58
37 Rick Hughes WECC 01:03:00
38 Simon Mitchell Horsham CC 01:03:06
39 Geoff Smith Eastbourne Rovers 01:03:18
40 Debbie Percival 34 Nomads 01:03:25
41 Colin Barton WECC 01:03:43
42 John Marinko Brighton Mitre 01:03:57
43 Karl Halliday South Western RC 01:04:06
44 Helen Bullimore Trainsharp RT 01:04:07
45 Ade Fadero Sussex Nomads 01:04:18
46 Phil Frean WECC 01:04:44
47 Kevin Bashford East Grinstead 01:04:50
48 Bryn Reeves Horsham CC 01:06:09
49 Stuart Payne Central Sussex CC 01:07:08
50 Mike Boyce a3crg 01:07:12
51 Naomi Gaylor Addiscombe CC 01:07:23
52 Stephen Gaston Lewes Wanderers 01:07:23
53 Sarah Nisbett a3crg 01:07:29
54 Paula George VO2 Maximum Racing 01:08:50
55 John Tindall Epsom CC 01:09:16
56 Alan Walker South Eastern RC 01:10:21
57 Clive Jackson Central Sussex 01:10:28
58 Nicole Patterson-Lett WECC 01:10:40
59 Michael Gibbons South Eastern RC 01:12:13
60 Brian Hill Epsom CC 01:13:06
61 Joan Lennon WECC 01:18:16
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
Other News on VeloUK
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique