Thomas Sutton & Fiona Hunter Johnston winners at the Darley Moor Circuit Races on Sunday
Results – Darley Moor Circuit Races
NOTE: Send your results as well as club, team & event news here
3/4
1 Thomas Sutton Andy Moore Autocentres Racing
2 Xavier Scott Bolsover & District Cyclin
3 Jake Birkin
4 Marc Fairclough Leicester Forest CC
5 Sean Sleigh Mercia CC – Lloyds Cycles
6 Jonathan Stanlake
7 Mark Woodward Clay Cross Road Team
8 Josh Housley Heanor Clarion CC
9 Liam Brindley Lichfield City CC
10 Joshua Wilkes Lyme RC
3/4 Women
1 Fiona Hunter Johnston
2 Natasha Morrison MG Decor
3 Alison Fovargue Team Empella Cyclo-Cross.Com
4 Sarah Burke
5 Denise Bayliss Womens Cycling Sheffield Race
6 Sam Burman Team WNT
7 Jessica Willett Squadra Donne
8 Jennifer Lake Squadra Donne
9 Ann Walsham Womens Cycling Sheffield Race
10 Charlotte Alston Sportcity Velo
YOUTH
U16 Boys
1 Joseph Saunders Mid Devon CC
2 S Martin
3 S Hockway
U16 Girls
1 Isabel Darvill VC Lincoln
2 M Baker
3 Lauren Sleigh Mercia CC – Lloyds Cycles
U14 Boys
1 Sam Walsham Bolsover & District Cyclin
2 Caleb Hill Lyme RC
3 Max Szeles Derby Mercury RC
U14 Girls
1 Elizabeth Catlow VC Lincoln
2 Aleshia Mellor Newcastle RC 2001/Vekta Velosp
3 Sarah Marnoch Derby Mercury RC
U12 Boys
1 Thomas Bates Mossley CRT
2 Matthew Kingston Lichfield City CC
3 Samuel Hall Lyme RC
U12 Girls
1 Amelie Wayte Matlock CC
2 Adele Taylor Clifton CC
U10 Boys
1 Aaron Mansell Lyme RC
2 Joseph Lycett Mid Shropshire Wheelers
3 Callum Twelves Leicestershire Road Club
U10 Girls
1 Ryan Williams North Midlands Youth Squad
U8 Boys
1 Ben Mellor Matlock CC
2 Noah Scott-Wright Featherstone RC
3 Thomas Woolf Matlock CC
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- RR Result: East Cleveland Classic
- Features, Reports, Results
- Crit Result: Thruxton Tuesday Series 2
- Crit Result: CDPP Sport Crit Series 1
- Crit Result: SACA Salt Ayre Series 1
- Crit Result: Portsmouth Evening Circuits 4
- Crit Result: Rowe & King Maindy 1
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
- Crit Result: Scottish Student Cycling Criterium Championships
- Events: Dave Peck Memorial
- TT Result: Blaydon CC Two Up TT
- TT Result: Kent CA 10m TT
- TT Result: Wessex RC 24m TT
- TT Result: Easterley RC 25m TT
- TT Result: Cranbrook CC 10m TT
- TT Result: Penzance Wheelers 12.5m TT
- TT Result: Fife Century RC 25m TT
- TT Result: Bramley Wheelers 10m TT
- TT Result: Mid Shropshire Wheelers 25m TT
- Youth Result: Hog Hill GP (National Youth Series)
- RR Result: Velo Club Venta Spring Road Race
- News: Women’s Tour of Britain
- Crit Result: Ennerdale Season Openers 2
- RR Result: NCRA Handicap RR (week 5)
Other News on VeloUK
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)