Result – Epsom CC 25

2014_July_Hargroves_Banner

Steve Dennis of East Grinstead CC fastest in the Epsom CC Open 25 mile time trial last Sunday (Sept 28)

RST Cycle  Clothing & Trigon Bikes

Result – Epsom CC 25

NOTE: Send your results as well as club, team & event news here

TWO UP
1 Richard Weatherstone GS Stella 00:54:15
Paul Byford Crawley Wheelers

2 Scott Hopkins VC de Londres 00:57:44
Garfield Hall gbcycles.co.uk

3 Anthony Draper 34 Nomads CC 00:57:48
Richard Payn 34 Nomads CC

4 Paul Winkley East Grinstead CC 01:00:12
Richard Woodward East Grinstead CC

5 Colin Derrick South Eastern RC 01:12:03
Les Humphrey South Eastern RC

SOLO
1 Steve Dennis East Grinstead CC 00:51:13
2 Dave Dent Wightlink/Offshore RT 00:52:32
3= Steve Kane Brighton Excelsior CC 00:53:01
3= Matthew Woods Eastbourne Rovers CC 00:53:01
5 David Pollard In-Gear Quickvit Trainsharp RT 00:53:07
6 Mark Emsley Brighton Excelsior CC 00:53:10
7 Christian Yates East Grinstead CC 00:53:23
8 David Shepherd GS Stella 00:54:06
9 Adam Wolley Pearson Cycling Club 00:54:10
10 James Middleton Media Velo 00:54:38
11 Dominic Harrison Mountain Trax RT 00:54:55
12 Nick Andrews Portsmouth North End CC 00:55:06
13 Andy Ross Dorking CC 00:55:12
14 Mark Newton Elite Cycling 00:55:13
15 Brian Molloy Brighton Excelsior CC 00:55:25
16 Richard Tully Elite Cycling 00:55:29
17 Stephen Ralston London Dynamo 00:55:39
18 Adrian Blacker Norwood Paragon CC 00:55:41
19 Martin Brown 7 Oaks Triathlon Club 00:55:42
20 Lee Turner SIGMA SPORT.CO.UK 00:55:45
21 Chris Lord Brighton Excelsior CC 00:55:49
22 Gary Brind South Downs Bikes 00:56:21
23 Paul Thompson Epsom CC 00:56:35
24 Peter Ruane In-Gear Quickvit Trainsharp RT 00:56:41
25 Stephen Emmerson Epsom CC 00:56:57
26 Henry Eaton Cranleigh Cycling Club 00:57:09
27 James Horan South Downs Bikes 00:57:13
28 Shay Giles VC Elan – Harry Perry Cycles 00:57:33
29 David Bagge Southborough & Dist. Whs 00:57:43
30= Jonathan Thomas Epsom CC 00:57:55
30= Ralph Swallow South Western Road Club 00:57:55
32 Oliver Gill Dorking CC 00:57:56
33 Keith Butler Bec CC 00:58:01
34 Neil Mcinerney 7 Oaks Triathlon Club 00:58:06
35 Henrik Persson Wimbledon Windmilers Running Club 00:58:13
36 Richard Davidson Poole Wheelers 00:58:17
37 Brian Hennessey Redhill CC 00:58:25
38 Fraser Dawson Dorking CC 00:58:25
39 David French Weybridge Wheelers 00:58:33
40 Paul Fairman San Fairy Ann CC 00:59:05
41 Glenn Karpeta Oxted Cycle Club 00:59:12
42 Adam Wells Kingston Wheelers CC 00:59:13
43= John Marinko Brighton Mitre CC 00:59:20
43= Steven Anyon ONE Triathlon RDS 00:59:20
45 Neil Colvin 7 Oaks Triathlon Club 00:59:30
46 Don Parker Brighton Mitre 00:59:33
47 Andrew R Green Addiscombe CC 00:59:47
48 Geoff Watson East Grinstead CC 01:00:21
49 Hugh Pelling Old Portlians CC 01:00:22
50 Mike Marchant Southdown Velo 01:00:23
51 Simon Neave East Grinstead CC 01:00:25
52 Greg Turner Horsham Cycling 01:00:28
53= Peter Rowe Southborough & Dist. Whs 01:00:35
53= Nigel Perry San Fairy Ann CC 01:00:35
55 Kevin Bashford East Grinstead CC 01:00:52
56 Simon Lowe De Laune CC 01:01:21
57= Mike O’Gorman Worthing Excelsior CC 01:01:22
58 Ben Crick East Grinstead CC 01:01:22
59 Charlie Dennison Southborough & Dist. Whs 01:01:24
60 Joe Francis Maidenhead and District CC 01:01:30
61 Robert Hoodless Crawley Wheelers 01:01:34
62 Bryn Reeves Horsham Cycling 01:01:41
63 Steve Hope Dorking CC 01:01:45
64 Alan Miles Redhill CC 01:01:46
65 Geoff Smith Eastbourne Rovers CC 01:02:03
66 Ade Fadero Sussex Nomads CC 01:02:36
67 Colin Gray Norwood Paragon CC 01:02:56
68 Deborah Percival 34 Nomads CC 01:03:19
69 Simon Burrell Twickenham CC 01:03:44
70 Katie Crowe Dulwich Paragon CC 01:04:01
71 Valerie Place 7 Oaks Triathlon Club 01:04:26
72 Joseph Bertorelli Kingston Phoenix RC 01:04:27
73 Rhiannon Davies RST Sport/Aero-Coach 01:04:37
74 Michael Draper VTTA (Surrey & Sussex) 01:05:28
75 Rachel Watkins Kingston Phoenix RC 01:05:45
76 John Froud Festival RC – Chelsea Audio 01:05:48
77 Mikey Weavers East Grinstead CC 01:05:54
78 Stuart Payne Central Sussex CC 01:06:17
79 Michelle Lock Vectis Roads CC 01:07:40
80 Fidel Gonzalez South Western Road Club 01:08:36
81 John Tindall Epsom CC 01:08:44
82 Catherine Humm Oxted Cycle Club 01:09:58
83 Keith Wilkinson East Surrey RC 01:12:05
84 Bob Loader Sydenham Wheelers CC 01:14:03
85 Doug Conroy Redmon CC 01:20:47

Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: ,