Joseph Nally & Jessica Roberts of the RST Racing Team among the winners at Hetton Lyons Country Park near Sunderland on Sunday
Results – National Youth Circuit Series
Under 16 Boys
1. Joseph Nally Hardiebikes.Com
2. Louis Rose-Davies Hillingdon Slipstreamers
3. Theo Hartley Speedflex Race Team
4. Jake Wright Sportcity Velo
5. Richie Allen Achieve Northside Skinnergate
6. Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club
Under 16 Girls
1. Jessica Roberts RST Racing Team
2. Pfeiffer Georgi Giant Cycling-Halo Films
3. Lauren Dolan Giant Cycling Club-Halo Films
4. Ellie Russell Sportcity Velo
5. Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Club
6. Jayati Hine RST Racing Team
Under 14 Boys
1. Alfred George Discovery Junior Cycling Club
2. Lewis Askey Lichfield City CC
3. Jack Cruden Glasgow Riderz
4. James Codd Maindy Flyers Youth CC
5. Tosh Teare Team RL360 Isle Of Man
6. Benjamin Lewis Marsh Tracks Race Team
Under 14 Girls
1. Elena Smith Fossa Racing
2. Amelia Sharpe Team RL360 Isle Of Man
3. Eve Martin Ribble Valley Juniors
4. Becky Surridge VC Londres
5. Anna Armstrong Border City Wheelers
6. Ava Oxley-Szilagy PH-MAS VCUK Women’s Cycling Team
Under 12 Boys
1. Finlay Pickering Clifton CC
2. Billy Gilbey VC Londres
3. Joshua Giddings Heanor Clarion CC
4. Ben Askey Lichfield City CC
5. Zachary Walker Team Rl360 Isle Of Man
6. Owen Lightfoot Rutland Rouleur
Under 12 Girls
1. Niamh Albones Liverpool Century RC
2. Isabella Escalera VC Londres
3. Tilly Percy Salt Ayre Cog Set
4. Libby Smith Fossa Racing
5. Adele Taylor Clifton CC
6. Max Lutz-Atkinson Speedflex Race Team
Under 10 Boys
1. Jed Smithson Hillingdon Slipstreamers
2. Joseph O’Brien Hillingdon Slipstreamers
3. Oliver Akers Holmfirth Cycling Club
4. Benjamin Bisson Hillingdon Slipstreamers
5. Eddie McHugh Team Terminator
6. Luke Harris Halesowen A&CC
Under 10 Girls
1. Mille Coleman Hillingdon Slipstreamers
2. Bobbie O’Brien Hillingdon Slipstreamers
3. Caitlin Loveless Hillingdon Slipstreamers
4. Esther Wong Salt Ayre Cog Set
5. Willow Morris Hetton Hawks
6. Sophie Heighton Stockton Wheelers CC
Under 8 Boys
1. Ryan Oldfield Redditch Road & Path CC
2. Matthew White Stockton Wheelers CC
3. Orry Lund Team RL360 Isle Of Man
4. Oran Kinghorn Speedflex RT
5. Ben Scott Newcastle Phoenix
6. Michael Postlethwaite Mossley CRT
Under 8 Girls
1. Ella Harris Halesowen A&CC
2. Danielle Barker Halesowen A&CC
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
- Result/Report: Nick Corkill RR
Other News on VeloUK
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique
- Event News: CiCLE Classic (Women & Junior Men)