Result – Rhos-on-Sea CC 10

2015_ContiEdco_Banner

Joshua Williams (Revolutions Racing) and Hannah Macdonald (Liverpool Century RC) winners in the Rhos-on-Sea CC open 10 mile time trial on the D10/15 in Denbighshire

RST Cycle  Clothing & Trigon Bikes

Result – Rhos-on-Sea CC 10

1. Joshua Williams Revolutions Racing S 19:15
2. Dan Evans Team Elite/Paul Bethall Elect’ S 19:27
3. David Crawley Fibrax-Wrexham RC S 19:35
4. David Williams Fibrax-Wrexham RC S 20:12
5. Steve Daintith Cover Yr Car.co.uk Road Team V 20:23
6. Aled Roberts Team Elite/Paul Bethall Elect’ S 20:54
7. Justin McIveen Team Elite/Paul Bethall Elect’ V 21:01
8. Steve Aston Fibrax-Wrexham RC S 21:03
9. Ryan Morley RAF CA S 21:12
10. Graham Thompson Anfield BC V 21:16
11. Paul Woodrow St Helens CRC S 21:47
12. Nathan Turnbull Leigh Premier RC S 21:47
13. Kevin Larmer Port Sunlight Whs V 21:49
14. David Spencer Fibrax-Wrexham RC V 21:50
15. Stephen Hall Fibrax-Wrexham RC S 21:56
16. David Tudor NFTO Race Club J 22:03
17. Kieran Wynne-Cattanach Rhos-on-Sea CC S 22:13
18. John Dromey Rhos-on-Sea CC V 22:14
19. David Watt Team Elite/Paul Bethall Elect’ V 22:15
20. Paul Holt Fibrax-Wrexham RC V 22:18
21. Stephen Turner Westmead Team 88 V 22:23
22. Russell Ellis Fibrax-Wrexham RC V 22:28
23. David Hargreaves North Lancs RC V 22:34
24. Peter Groom Liverpool Century RC V 22:37
25. Mark Jones Fibrax-Wrexham RC S 22:46
26. James Handley North Shropshire Wheelers S 22:48
27. Graham English Birkenhead Victoria CC V 22:48
28. Jayson Rees-Hughes Anfield BC V 22:49
29. Carl King Adalta Cycling Club V 22:49
30. * Hannah Macdonald Liverpool Century RC L 22:52
31. John Flynn Frodsham Wheelers V 23:02
32. Ian Hawkins Chester RC V 23:15
33. Andrew Hawkes Rhos-on-Sea CC V 23:18
34. Michael John Loughran Liverpool Century RC V 23:20
35. Robert Ian Griffiths Fibrax-Wrexham RC V 23:37
36. Phil Guy North Shropshire Wheelers V 23:57
37. Ian Williams Liverpool Century RC V 24:03
38. Alexander Nurse Liverpool Century RC S 24:10
39. George Aldridge Birkenhead NE V 24:10
40. Derek Parry Birkenhead Victoria CC V 24:16
41. Clive Gudgeon Chester RC V 24:25
42. Stephen Leather Rhos-on-Sea CC V 24:26
43. Ian Casson Birkenhead Victoria CC V 24:31
44. Peter Harper Port Sunlight Whs V 24:40
45. Jasmine Bowyer GOG Triathlon Club L 24:42
46. Paul Modern Chester RC V 24:44
47. Louise Hogg Liverpool Phoenix CC V 25:16
48. D J Fanning VTTA (Merseyside) V 25:29
49. Chris Wynne Rhos on Sea CC V 25:42
50. Richard Ashcroft Rhyl CC S 25:47
51. Graham Edwards Rhos-on-Sea CC V 25:53
52. David Smith Deeside Olympic V 26:06
53. Helen Tudor Oswestry Paragon CC LV 26:20
54. Andy Large Chester RC V 26:25
55. Helene Belmans North Shropshire Wheelers LS 26:26
56. Andrew Smallshaw Birkenhead Victoria CC V 26:47
57. Robert Jolliffe New Forest CC V 26:47
58. Geoff Edgerton North Shropshire Wheelers V 27:03
59. Caroline smethurst Rhos-on-Sea CC LV 27:55
60. Harry Cowley Chester RC V 28:38
61. Pete Booth Rhos-on-Sea CC V 29:00
62. Peter Norman Fibrax-Wrexham RC V 32:25
63. Ian Corrin Port Sunlight Whs V 39:49

Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: