Result – Charlotteville CC 10

2012_TrainsharpBanner600

Kevin Tye one of two riders under 20 minutes to win the Charlotteville CC 10 mile time trial

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result – Charlotteville CC 10

1 Kevin Tye VeloRefined Aerosmiths 19:48
2 James Boyman Farnham RC 19:53
3 Steve Williamson a3crg 20:45
4 Jon Saunders Charlotteville Cycling Club 20:52
Paul Batchelor Charlotteville Cycling Club
5 Dave Dawkins Portsmouth North End CC 21:22
6 Nic Stagg Hounslow & District Wheelers 21:25
7 Shaun Smart Southdown Velo 21:41
7 Neil Grunshaw Kingston Wheelers CC 21:41
9 Jon Saunders Charlotteville Cycling Club 21:47
10 Terry Icke Velo Club St Raphael 22:08
11 Mike O’Gorman Worthing Excelsior CC 22:31
12 Rodney Smith Wigmore CC 22:39
13 Ian White Farnham RC 22:43
14 Andrew Murrey Corridori 22:54
15 Andrew Dixon Wigmore CC 22:59
16 Darren Heath Charlotteville Cycling Club 23:02
17 Colin Barton Worthing Excelsior CC 23:11
18 Nick McCormick Epsom CC 23:12
19 Jorj James Maidenhead & District CC 23:18
20 Daniel Sharp Charlotteville Cycling Club 23:22
21 Tommy Frampton Portsmouth North End CC 23:37
22 Daniel Loveday Charlotteville Cycling Club 23:38
23 Derek Dowden Charlotteville Cycling Club 23:51
24 Laura Bartlett Newcomers CC 24:08:00
25 Julie Chasin Kingston Wheelers CC 24:17:00
26 Ieuan Woods Charlotteville Cycling Club 24:25:00
27 Matthew Brown Charlotteville Cycling Club – SCU 24:30:00
28 John Cooke Farnham RC 24:51:00
29 Simon Andrews Polhill Racing Club 25:04:00
30 Eva Nyirenda …a3crg 25:08:00
31 John Froud Festival RC 25:14:00
32 Roy Howard Charlotteville Cycling Club 25:21:00
33 Nicholas Cosgreave Farnborough & Camberley CC 25:23:00
34 Gillian Reynolds Willesden CC 25:26:00
35 Matt Golden A3CRG 25:32:00
36 Roger Chapman Farnham RC 26:12:00
37 Martin Balk 3C Cyclexperience 26:35:00
38 Alec Dyer Thames Turbo Triathlon Club 27:01:00
39 Nancie Dawkins Portsmouth North End CC 27:04:00
40 Robert Jolliffe New Forest CC 27:08:00
41 zoe taylor 3C Cyclexperience 27:27:00
42 Yvonne Frampton Portsmouth North End CC 27:31:00
43 Brian Moon Willesden CC 29:58:00
44 Leslie Morris VTTA (London & Home Counties) 30:02:00
45 Barrington Day Fareham Wheelers CC 30:43:00
46 Rosslyn Young Serpentine Running Club 31:45:00
47 John Stepney Antelope Racing Team 32:02:00
48 Bob West Velo Club Venta 33:19:00
49 Jan Farmer Serpentine Running Club 34:05:00

Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: