Result: Castle Combe Summer Series

2016_Feb_Hargroves_Banner

Tom Sharp and Liam Bromiley winners at the Castle Combe Summer Series on Thursday night

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: Castle Combe Summer Series

Category 3/4
1 TOM SHARP UNI OF BRISTOL
2 BARNABY COX CYCOLOGY SUNWISE
3 MICHAEL BRADBURY RIDE 24/7
4 WILL SWARBRICK BATH CC
5 ANDREW EDWARDS BRISTOL RC
6 GEORGE JONES VC ST RAPHAEL
7 STEVEN WHITEHURST RADEON BIKE SCIENCE RT
8 NEIL WOLSTENCROFT BCDS
9 PETER HODSON-THOMAS WESTBURY WHEELERS
10 KENNY PARKER MID DEVON CC
11 ANDREW SMITH BATH CC
12 WILLIAM CROFTS PERFORMANCE CYCLES
13 DANIEL COMBE PLANET X NORTHSIDE
E/1/2/3
1 LIAM BROMILEY UNIVERSITY OF BATH
2 ASHELY HUTCHINSON VC ST RAPHAEL
3 GRANT BAYTON RIDE 24/7
4 DANIEL MCQUILLAN TRI UK
5 ROSS EVANS CYCOLOGY SUNWISE
6 JUSTIN HOY NFTO
7 LIAM WALSH VC EQUIPE-FLIX
8 LUKE NOLAN CYCOLOGY SUNWISE
9 BEN SCOTT-MURDEN SOTONIA
10 DANIEL MARSHALL T1 DIABETES INFO
11 JAMES PHILIPS DREAM RC
12 CALLUM CROFT PRIMERA TEAM JOBS
13 JOE HARRIS SPIRIT BIKES RACING TEAM
14 STUART MACCOMBIE BRISTOL RC
15 SIMON SNOWDON 73 DEGREES CC
16

Under 16 Boys
1 RICH BURY BACKSTED CYCLING
2 CHARLIE KELLY BCDS
3 NATHAN HUYNH COTSWOLD VELDRIJDEN
4 JOSHUA PRICE RIDE 24/7
5 JAMES CODD BACKSTED CYCLING
6 GEORGE BAZLEY BCDS
7 GABRIEL BLYTHE OUTDOOR TRADERS
8 JAMIE BRAY CHIPPENHAM WHEELERS
9 MORGAN CURLE BCDS
10 RYAN PIKE CARDIFF JIFF
10 WILLIAM MATTHEWS RIDE 24/7
12 FREDDIE BALL ANDOVER WHEELERS
13 CHARLIE SHIELDS BCDS
14 JAMES SILCOX CARDIFF AJAX
15 TOM SILCOX CARDIFF AJAX
16 HARRY TUCKER SULIS SCORPIONS
17 BENJAMIN WAINRIGHT TEAM TORR 2000
18 JACQUES COATES PERFORMANCE CYCLES

U16 GIRLS 2
1 EMILY ABRAM NEWPORT YOUTH VELO
2 LAUREN BOOTH CARNAC PLANET X
3
4
5
6
7

U14 BOYS 9
1 EVAN RICHARDS TOWY RIDERS
4 RHYS THOMAS MND FUSION RT
2 SAM KELLY BCDS
3 NATHANIEL BROOKES GILLINGHAM & DIST WHLRS
5 RYAN ABRAM NEWPORT YOUTH VELO
6 HARRY DENNESS SALT AND SHAM
7 MATEUSZ RYDLEWSKI BDCS

U14 GIRLS 2
1 LAURA CURLE BCDS
2 COLETTE CROWTHIER SULIS SCORPIONS
U12 BOYS 4
1 DANIEL WYLIE MORRIS M & D CYCLES
2 KYLE JONES MAINDY FLYERS YOUTH CC
3 JAKOB HUDSON BCDS
4 DANILE AITKINHEAD CHIPPENHAM WHEELERS

U12 GIRLS 2
1 BETHANY BENNETT TOWY RIDERS
2 ISOBEL CROWTHER SULIS SCORPIANS

Youth Category U10 BOYS 5
1 CHARLIE HOY FELT
2 HARVEY SMITH COTSWOLD V
3 OSCAR ANDERTON SULIS SCORPIANS
4 SCOTT BAKER
5 ARCHIE STRANGE

U10 GIRLS 1
1 ANWEN CROWTHER SULIS SCORPIANS

Youth Category U8 BOYS 5
1 CHARLIE PEARS BATH CC
2 BILLY ASHWORTH
3 DANIEL BAKER
4 FRASER FALLOWS
5 DANIEL WALLACE
U8 GIRLS 1
1 NAOMI AITKENHEAD

… 

2016_ShuttVeloRapideAdvert

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

AlpsCyclesMidstory

 

Send your results as well as club, team & event news here

Cero


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: