Result: Full Gas Track League

2013_March_questbikes600x75

Latest results from the Full Gas Track League on Tuesday night at London’s indoor Olympic velodrome

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: Full Gas Track League

B Group Warm-Up
1 Bob Longstaff Team Corley Cycles
2 Mike Smith Velo Schils – Interbike RT
3 Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team
4 Liam Nicol Cycling Club Hackney
5 Andrew Perrin Finchley Racing Team

C Group Warm-Up
1 Jamie Dicks Metropolitan Police CC
2 Matthew Williams East London Velo
3 Peter Ritchie London Dynamo
4 Jonathan Gould 0
5 Stephen Messenger East London Velo

A Group Warm-Up
1 Fred Wright VC Londres
2 Ethan Vernon Team Corley Cycles
3 Frank Longstaff Richardsons-Trek RT
4 Jacob Vaughan VC Londres
5 Philip Glowinski VC Londres

B Group Elimination
1 Andrew Perrin Finchley Racing Team
2 Bob Longstaff Team Corley Cycles
3 Adrian Ward Team Terminator
4 Mario Baumgartner Cycling Club Hackney
5 James Taggart Cycling Club Hackney

C Group Elimination
1 Stephen Messenger East London Velo
2 Ben Locke Maldon & District CC
3 Rory Palmer London Dynamo
4 Jason Davis East London Velo
5 Matthew Dewey 0

A Group Elimination
1 Fred Wright VC Londres
2 Jacob Vaughan VC Londres
3 Frank Longstaff Richardsons-Trek RT
4 Georg Mew Jensen VC Londres
5 Ethan Vernon Team Corley Cycles
B Group 30 Lap Scratch Race
1 Matthew Parfitt Charlotteville CC
2 Liam Nicol Cycling Club Hackney
3 Bob Longstaff Team Corley Cycles
4 Mike Smith Velo Schils – Interbike RT
5 Ian Robins Cycleworks.co.uk

C Group 30 Lap Scratch Race
1 Jamie Dicks Metropolitan Police CC
2 Matthew Williams East London Velo
3 Rory Palmer London Dynamo
4 Stephen Messenger East London Velo
5 Ben Locke Maldon & District CC

A Group 30 Lap Scratch Race
1 Fred Wright VC Londres
2 Symon Lewis VC Londres
3 Iain Cook VC Londres
4 Jacob Vaughan VC Londres
5 Frank Longstaff Richardsons-Trek RT

B Group 40 Lap Points Race
1 Andrew Perrin Finchley Racing Team 10
2 Mario Baumgartner Cycling Club Hackney 6
3 Liam Nicol Cycling Club Hackney 6
4 Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team 5
5 Laurence Lisher Green Arrow CRT 5

C Group 40 Lap Points Race
1 Rory Palmer London Dynamo 11
2 Ben Locke Maldon & District CC 9
3 Alan Newman Wigmore CC 8
4 Matthew Williams East London Velo 7
5 Jason Davis East London Velo 3

A Group 50 Lap Points Race
1 Fred Wright VC Londres 15
2 Jacob Vaughan VC Londres 9
3 Ethan Vernon Team Corley Cycles 8
4 Theo Modell Team Corley Cycles 5
5 Buauna Ball Catford CC Equipe/Banks 5

2016_ShuttVeloRapideAdvert

AlpsCyclesMidstory

 

Send your results as well as club, team & event news here

Cero


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: