Result: South East Road Race League

Ruth Summerford and Arlen Vartazarian winners at the South East Road Race League at Rolvenden on Sunday

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: South East Road Race League

3/4 Women
1 Ruth Summerford Velopace CC
2 Josie Shepherd Project 51
3 Helen McKay Les Filles Racing Team
4 Hannah Graveney LIV AWOL
5 Olivia Bentley Twickenham CC
6 Gabriella Butler Team Vision Innovative Leisure
7 Caroline Reuter London Phoenix CC
8 Zoƫ Bartlett BowlPhish Racing
9 Kristin Stolpe Lovelo Squadra Donne
10 Carolyn Swan Kent Velo Girls CC
11 Angela Radden-Rutt The Cycle Room
12 Anna Harborow Brixton Cycles Club
13 Jan Scott 700CC
14 Philippa Jenkins Southborough & District Whls
15 Lauren Pestana GB Cycles.co.uk
16 Cindy Berry BowlPhish Racing
17 Grace Dent GB Cycles.co.uk
18 Rosie Wallace LIV AWOL
19 Louise Hart Team Vision Innovative Leisure
20 Sherilyn Powell BowlPhish Racing
21 Melinda Atkinson Lovelo Squadra Donne
22 Sarah Cary Regents Park Rouleurs
23 Danielle Forshaw WyndyMilla
24 Isabella Torrie LIV AWOL
25 Amy Shilliday Lovelo Squadra Donne
26 Katie Hughes Brixton Cycles Club
27 Matilda Collins 4T+ Velo Club
28 Alicia Clifford BowlPhish Racing
29 Jody Coxon Adalta Cycling Club
30 Jane Dennyson Regents Park Rouleurs
31 Sophie Lambert Dulwich Paragon CC
… continued after advert

2016_ShuttVeloRapideAdvert

Category 2/3
1 Arlen Vartazarian Regents Park Rouleurs
2 Jonathan Gales Dulwich Paragon CC
3 Keith Watson Adalta Race Team
4 Tom Percival Regents Park Rouleurs
5 Matt Holmes Arctic Tacx RT
6 Oliver Robinson Thanet RC Race Team
7 Joe Hill Sussex Revolution Velo Club
8 James Hayden Paceline RT
9 David Murrell London Phoenix CC
10 Harry Godding PMR@Toachim House
11 William Bourne PMR@Toachim House
12 Stuart Baldwin Adalta Race Team
13 Richard Whitehorn Dulwich Paragon CC
14 Robin Basford WyndyMilla
15 Stephen Shawmarsh-Smith Brixton Cycles Club
16 Ian Tosh NFTO Race Club
17 Ed Lochee-Bayne Brixton Cycles Club
18 Justin Lariviere PB Cycle Coaching Racing Team
19 Andrew Ten-broeke PB Cycle Coaching Racing Team
20 Bill Bell Bigfoot CC
21 Lewis Taylor Ashford Road Cycling Club
22 Rod Archibald Adalta Race Team
23 Keir Sutton Dulwich Paragon CC
24 Lee Messenger Abellio – SFA Racing Team
25 Neil Lauder PMR@Toachim House
26 Isaac Wright HuntBikeWheels.com
27 Adam Cotterell G.S.GREENWICH
28 Mark Valios Bigfoot CC
29 Tom Easley Crawley Wheelers
30 Craig Joy BowlPhish Racing
31 Paul Newsome Team ASL
32 Thomas Rowing Abellio – SFA Racing Team
33 Elliot Sharrad-Jones Dulwich Paragon CC
34 Jason Oram Adalta Race Team

AlpsCyclesMidstory

 

Send your results as well as club, team & event news here

Cero


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: