Result: Southern Counties CU Hardriders

Mark Smith and Mathilde Pauls winners at the Southern Counties CU Hardriders 21 mile time trial on Sunday at Bletchingly

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: Southern Counties CU Hardriders

1 Mark Smith Crawley Wheelers 50:06
2 Mark Emsley Team ASL 51:03
3 Steve Dennis East Grinstead CC 51:37
4 James Wright Charlotteville Cycling Club 52:27
5 Eddie Allen Redmon CC 53:11
6 Jack Steven East London Velo 53:31
7 Luke Walton East London Velo 54:43
8 Philip Murrell Finsbury Park CC 54:48
9 Jonathan Pontin Addiscombe CC 54:48
10 Richard Tully Elite Cycling 54:51
11 vincent christan East London Velo 55:17
12 Steven Kane Brighton Excelsior CC 55:38
13 Rich Heath Oxted Cycle Club 55:44
14 Adrian Blacker Norwood Paragon CC 55:47
15 Stu Nisbett Crawley Wheelers 56:25
16 Nigel Langridge Crawley Wheelers 56:35
17 Chris Hewitt Oxted Cycle Club 57:34
18 John Sellars London Phoenix CC 57:50
19 Robert Royston Sydenham Whs 58:46
20 Harry Bunnell Kingston Wheelers CC 58:48
21 David Churchill Bigfoot CC 59:01
22 carl stephens Basildon CC 59:07
23 Niall Digby Sigma Sport 59:08
24 Dale Baldwin Horsham Cycling 59:13
25 Mathilde Pauls Female Sigma Sport.co.uk 59:36
26 Craig Lawrence Kingston Wheelers CC 59:52
27 malcolm davies VC Elan – Harry Perry Cycles 01.00 :02
28 Tim Moody Addiscombe CC 01.00 :38
29 James Cheeseman Crawley Wheelers 01:01:01
30 Andrew Brooks Oxted Cycle Club 01:01:31
31 Andrew R Green Bec CC 01:01:44
32 Lizzy Brama Female Crystal Palace Triathletes 01:02:16
33 Jacintha Hamilton-Love Female Dulwich Paragon CC 01:02:41
34 Katie Crowe Female Dulwich Paragon CC 01:02:50
35 Simon Thomson Icknield RC 01:03:09
36 Daniel Sharp Charlotteville Cycling Club 01:03:57
37 Sarah Phelps Female Crawley Wheelers 01:04:07
38 John Glaysher …a3crg 01:04:10
39 James Horan South Downs Bikes / Casco Europe 01:04:38
40 Andrew Martin Kingston Wheelers CC 01:04:39
41 MJ (gosia) Cyganowska Female Rapha Cycling Club 01:05:06
42 Kathryn Morris Female Dulwich Paragon CC 01:05:16
43 Peter Gray Old Portlians CC 01:05:23
44 Cat Benger Female London Women’s Racing CC 01:06:02
45 Caroline Reuter Female London Phoenix CC 01:06:16
46 Jennifer Crouch Female London Dynamo 01:06:28
47 Rebecca Goodwin Female London Women’s Racing CC 01:06:48
48 Chris Jolliffe Crawley Wheelers 01:06:56
49 Andrew Green Old Portlians CC 01:07:57
50 Sarah Harrison Female Islington Cycling Club 01:07:58
51 Stephen Allport Bec CC 01:07:59
52 Alexandra Rose Female Dulwich Paragon CC 01:08:35
53 Jo McRae Female Look Mum No Hands! 01:08:43
54 Craig Swatton Crawley Wheelers 01:08:56
55 Laura Vipond Female Islington Cycling Club 01:09:38
56 Simon Pontin Addiscombe CC 01:09:38
57 Jane dennyson Female Regents Park Rouleurs 01:10:05
58 Olivia Berry Female London Women’s Racing CC 01:11
59 Victoria Norman Female Dursley Road Club 01:12:11
60 Paul Padman Addiscombe CC 01:12:30
61 Jody Coxon Female Adalta Cycling Club 01:13:14
62 David Eccles Redmon CC 01:14:44
63 mark Hancock Anerley BC 01:15:12
64 Robin Johnson Brighton Mitre CC 01:15:54
65 Jonathan Gough Old Portlians CC 01:17:16
66 Katia Hadaschik Female Dulwich Paragon CC 01:17:56
67 Lucy Francis Female London Dynamo 01:20:02
68 Laura Wilkey Female Crawley Wheelers 01:20:03
69 Richard Pimlott Finsbury Park CC 01:39:27

2016_ShuttVeloRapideAdvert

AlpsCyclesMidstory

 

Send your results as well as club, team & event news here

Cero


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: