Liam Maybank fastest in the Addiscombe CC Open 25 mile time trial near Crawley on the G25/54 (April 23rd)
TT Result: Addiscombe CC Open 25
1 Liam Maybank Twickenham CC 51:24:00
2 James Rix Crawley Wheelers 52:12:00
3 Pete Tadros In-Gear Quickvit Trainsharp RT 53:13:00
4 Keith Lea Paceline RT 53:53:00
5 Paul Thompson Epsom CC 56:00:00
6 Kevin Plummer South Downs Bikes / Casco Europe 56:16:00
7 Paul Sewell Bigfoot CC 56:25:00
8 Dave Dent GS Stella 56:46:00
9 Phil Allen South Downs Bikes / Casco Europe 57:18:00
10 Richard Tully Elite Cycling 57:30:00
11 Mark Valios Bigfoot CC 57:48:00
12 Mark Newton Elite Cycling 57:51:00
13 Brian Molloy Brighton Excelsior CC 57:56:00
14 Barrie Robinson Sunderland Clarion 58:38:00
15 Jonathan Pontin Addiscombe CC 59:20:00
16 Neil Crowther Worthing Excelsior CC 59:23:00
17 Tim Whitehead Oxted Cycle Club 59:27:00
18 George Brent Addiscombe CC 59:28:00
19 John Marinko Brighton Mitre CC 59:29:00
20 Trevor Leeding Worthing Excelsior CC 59:48:00
21 Theo Tadros In-Gear Quickvit Trainsharp RT 59:54:00
22 Shaun Marlor Bec CC 01:00:15
23 Mark Jones GS Stella 01:00:30
24 Paul Fairman Abellio – SFA Racing Team 01:00:34
25 John Powell Team ASL 01:00:34
26 Elise Sherwell Blazing Saddles 01:00:47
27 Drew Hosie …a3crg 01:00:59
28 Rob Luff GS Stella 01:01:00
29 Martin Booker Worthing Excelsior CC 01:01:12
30 Nick Davy C and N Cycles RT 01:01:25
31 Julian Pegg Hitchin Nomads CC 01:01:29
32 Kaushal Sampat Addiscombe CC 01:01:37
33 Andrew R Green Bec CC 01:01:42
34 Sam Bennett 7 Oaks Tri 01:01:53
35 Lizzy Brama Crystal Palace Triathletes 01:02:15
36 Mark Bernhardt GS Stella 01:02:31
37 Pete Hargreaves Oxted Cycle Club 01:02:32
38 Donald Parker Brighton Mitre CC 01:03:06
39 Ian Newbold Worthing Excelsior CC 01:03:11
40 Nick Eisinger Dorking Cycling Club 01:03:11
41 Anthony Haslam Addiscombe CC 01:03:44
42 Thomas Seller Oxted Cycle Club 01:03:54
43 Fidel Gonzalez South Western Road Club/Evans Cycles 01:04:20
44 Jennifer Millmore Islington Cycling Club 01:04:25
45 Russell Hicks Oxted Cycle Club 01:04:27
46 Paul Townsley Worthing Excelsior CC 01:04:37
47 Paul Cannon Epsom CC 01:04:52
48 Mark Thomas Bigfoot CC 01:05:06
49 Robert Royle-Evatt Addiscombe CC 01:05:15
50 Neil Hughes-Hutchings Morden CRC 01:05:31
51 Michael Draper Charlotteville Cycling Club 01:05:31
52 Katie Crowe Dulwich Paragon CC 01:05:50
53 Kathryn Morris Dulwich Paragon CC 01:06:04
54 Nigel Perry San Fairy Ann CC 01:06:06
55 Stuart Jago GS Stella 01:06:10
56 Katerina Avramides Brighton Mitre CC 01:06:45
57 Ben Fielden GS Stella 01:07:36
58 David Bridle Southdown Velo 01:07:53
59 Valerie Place 7 Oaks Tri 01:08:17
60 Emma Bentley Team Athlete Lab CC 01:08:35
61 Michelle Lock GS Stella 01:08:50
62 Caroline Reuter London Phoenix CC 01:08:51
63 Rome Bhamra Worthing Excelsior CC 01:09:10
64 Robyn Yates Addiscombe CC 01:09:10
65 Tony Dodsworth Sigma Sport.co.uk 01:10:41
66 Katharine Hibbert Islington Cycling Club 01:10:52
67 Stephen Allport Bec CC 01:11:23
68 Jane Dennyson Regents Park Rouleurs 01:11:25
69 Richard Claxton VC Elan – Harry Perry Cycles 01:11:31
70 Jacintha Hamilton-Love Dulwich Paragon CC 01:11:35
71 Lucy Francis London Dynamo 01:11:38
72 Natasha Jarman Dulwich Paragon CC 01:13:17
73 Keith Geere GS Stella 01:14:39
74 Katrina Murphy Dulwich Paragon CC 01:24:23
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
Other News on VeloUK
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique