Courtney Rowe & Ioan Smallwood fastest in the Somerset Road Club 2-Up Team time trial at Axbridge on Saturday
Result: Somerset Road Club 2-Up TTT
1 Courtney Rowe Cardiff Ajax CC 20:47
1 Ioan Smallwood Cardiff Ajax CC 20:47
2 NATHAN ADAMS VELOFLOW CC 20:58
2 Richard Gambling Port Talbot Whs CC 20:58
3 Rob Hall Salt and Sham Cycle Club 22:15
3 Lee Francis Velo Club Bristol – Webbs Cycles 22:15
4 Nicki Carr VC Equipe – Flix Oral Hygiene 22:34
4 Steve Potts Velo Club St Raphael 22:34
5 Adrian Hawkins Somerset Road Club 22:36
5 Wayne Hitchcott Team Tor 2000 (Kalas) 22:36
6 Peter Burrows University of Bristol Cycling Club (UOBCC) 23:04
6 Oliver Burrows Bristol & District Triathletes (BAD TRI) 23:04
7 Andrew Wellings Somerset Road Club 23:10
7 Mick Daniels National Ventilation – LSEA CRT / Notaro Windows 23:10
8 Martin Howe VELOFLOW CC 24:13:00
8 John Sutton VELOFLOW CC 24:13:00
9 Ian Piper Minehead Cycling Club 24:15:00
9 Richard Boulter Minehead Cycling Club 24:15:00
10 Hannah Newsham Team RGB Building Supplies 24:32:00
10 Adam Laws Somerset Road Club 24:32:00
11 Dan Strange High Wycombe CC 24:55:00
11 Craig Nilsson Rye & District Wheelers CC 24:55:00
12 Mark Searle Salt and Sham Cycle Club 25:52:00
12 Finn Searle Salt and Sham Cycle Club 25:52:00
13 Paul Butcher Minehead Cycling Club 26:17:00
13 Stephen Crossman Minehead Cycling Club 26:17:00
14 Jason Willicombe Minehead Cycling Club 26:26:00
14 Rosalind Willicombe Minehead Cycling Club 26:26:00
15 Vikki Marsden Somerset Road Club 26:56:00
15 Lisa Chapman Somerset Road Club 26:56:00
16 Rosie Nunnerley Salt and Sham Cycle Club 27:47:00
16 Annamarie Miles Salt and Sham Cycle Club 27:47:00
17 Tony Stroud-Lewis Somerset Road Club 27:52:00
17 Ricky Rendell Somerset Road Club 27:52:00
18 Jochen Langbein Minehead Cycling Club 28:08:00
18 Kevin Green Minehead Cycling Club 28:08:0
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
Other News on VeloUK
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique