Result: Stowmarket & District CC Open 10

Jason Bouttell (18.55) fastest in the Stowmarket & District CC Open 10 mile time trial on Monday near Bury St Edmunds –┬áVerity Smith fastest woman

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: Stowmarket & District CC Open 10

1 Jason Bouttell Team Velovelocity 18:55
2 Lloyd Chapman Banks/Catford CC Equipe 19:30
3 David McGaw Cambridge CC 19:36
4 Matthew Senter Team Velovelocity 19:40
5 Ollie Jones Team Onform 19:54
6 Ben Beynon Team PedalRevolution.co.uk 21:02
7 Simon Daw Velo Schils Interbike RT 21:14
8 Robert Watson Team Bottrill / HSS Hire 21:16
9 Gareth Davies CC Ashwell 21:18
10 Ben Keeley Team Velovelocity 21:25
11 David Procter Team Velovelocity 21:26
12 Andrew Grant Cambridge CC 21:29
13 Dave Chesterman U E A Street Life 21:47
14 Richard Carrington West Suffolk Whs & Triathlon Club 21:50
15 Antony Birt Team Bottrill / HSS Hire 21:52
16 Andy Kennedy Ipswich BC 21:54
17 James Rush CC Sudbury 21:58
18 Keith Wolferstan Stowmarket & District CC 22:00
19 Adrian Pettitt Stowmarket & District CC 22:02
20 Chris Crabtree Team LCUK 22:04
21 Neil Empson Anglia Velo 22:22
22 Dan Baxter West Suffolk Whs & Triathlon Club 22:28
23 Verity Smith Stowmarket & District CC 22:29
24 Julian Bosley Stowmarket & District CC 22:34
25 James Wylie Velo Schils Interbike RT 22:44
26 Chris Steward Boxford Bike Club 22:45
27 Will Shepherd Ely & District CC/B&T Motor Repairs 22:52
28 Mark Smart VC Norwich 23:01
29 Chris Dyason Cambridge CC 23:10
30 Chris Roberts Team PedalRevolution.co.uk 23:18
30 Tom Burgess Iceni Velo-Duff Morgan-Streetlife 23:18
32 Trevor Caley Plomesgate CC 23:25
33 Karl Wilford VC Norwich 23:34
33 Tom Sykes Ely & District CC/B&T Motor Repairs 23:34
35 David Wells CC Ashwell 23:35
36 Jennifer Smart VC Norwich 23:53
37 Gary Johnson CC Sudbury 24:10:00
38 Alex Harrison Stowmarket & District CC 24:12:00
39 Paul White Diss & District CC 24:25:00
40 Kate Lucas Norwich A B C 24:31:00
41 Jim Clayton Colchester Rovers CC 24:38:00
42 Jennifer Andrews CC Ashwell 25:07:00
43 Phil Bailey Basildon CC 25:40:00
44 N J Parravani CC Breckland 26:06:00
45 David Fenn CC Sudbury 26:20:00
46 Christine Cooke Godric CC 26:32:00
47 Emma Taylor Stowmarket & District CC 26:35:00
48 Colin Harris CC Sudbury 26:45:00
49 Amanda Mallett Plomesgate CC 27:19:00
50 Peter Beard Stowmarket & District CC 28:02:00
51 Isabella Johnson Boxford Bike Club 28:11:00
52 Paul Coulthread CC Breckland 28:22:00
53 David Miller CC Sudbury 29:12:00
54 John Shellard Team PedalRevolution.co.uk 29:38:00
54 Colin Clarke Wolsey RC 29:38:00
56 Denese Hallahan Wisbech Whs 29:52:00
57 Roger Selmes Wolsey RC 30:20:00
58 Terry Sykes Ely & District CC/B&T Motor Repairs 30:42:00

… continued after advert

2016_ShuttVeloRapideAdvert

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

AlpsCyclesMidstory

 

Send your results as well as club, team & event news here

Cero


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: