Steve Calland and Ralph Carter winners at week 5 of the Dunsfold Park Vets Series (May 31st)
Result: Dunsfold Park Vets Series 5
Masters C/D
1 Steve Calland Southdowns Bikes – Casco PET
2 Ken Prince VC Meudon
3 Simon Jodrell Morvelo Basso RT
4 Dean Corney VC Meudon
5 Austyn Tusler Norwood Paragon CC
6 Andrew Tiller Glendene CC
7 Dominic Maxwell Worthing Excelsior CC
8 Simon McNamara Southdowns Bikes – Casco PET
9 Simon Laws VC Meudon
10 Gavin Jones Sussex Revolution Velo Club
11 Colin Gunn Paceline RT
12 Jason Edwards Southdowns Bikes – Casco PET
13 Robert Thatcher Southborough & District Whls
14 Craig Smyth Cranleigh Cycling Club
15 Stephen Simpson PB Cycle Coaching Racing Team
16 Ian Leeding Norwood Paragon CC
17 Paul Tippins Farnborough & Camberley CC
18 Gideon London VC Meudon
19 Graham Crow Handsling Racing
20 Matthew Bubear Southdowns Bikes – Casco PET
21 Chris Parker VCGH
22 Keith Gandy VC Meudon
23 Chris Lockyer
24 Ashley Baker Bayeux Cycling Team
25 Jeff Lamb VC Meudon
26 Paul Butler PB Cycle Coaching Racing Team
27 Warren Vye Farnborough & Camberley CC
28 Henry Furniss WyndyMilla
29 Guy Etherton Bayeux Cycling Team
Masters E/F/G/H
1 Ralph Carter London Dynamo
2 Gianluca Cappello VC Meudon
3 Craig Wilson VC Meudon
4 David Larcombe
5 Dominique Gabellini Rapha Cycling Club
6 Jon Spiers
7 Gavin Francis London Dynamo
8 Nigel Carpenter GS Vecchi
9 Christopher Hewitt Sussex Revolution Velo Club
10 Billy McNamara Clarencourt CC
11 William Fleming Velo Club Venta
12 Keith Griffin Paceline RT
13 Scott Heyhoe Farnborough & Camberley CC
14 Jamie Davies-Evans Adalta Cycling Club
15 Andrew Redding I-Team Cyclists’ Club
16 Graham Douce In Gear Quickvit CC
17 Andy Grant GS Vecchi
18 Tony Clack Farnborough & Camberley CC
19 Mark Markowski Bayeux Cycling Team
20 Paul Walsingham The Cycle Room
21 Gerard Kinally
22 Paul James Crawley Wheelers
23 John Alderman VC Meudon
24 Seamus Kelly Southborough & District Whls
25 Bruce Samuel Southdowns Bikes – Casco PET
26 Michael Leonard Southdowns Bikes – Casco PET
27 St.John De-Zilva WyndyMilla
28 Robert McLanachan Addiscombe CC
29 Richard Varian Epsom Cycling Club
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- RR Result: East Cleveland Classic
- Features, Reports, Results
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
- Crit Result: Scottish Student Cycling Criterium Championships
- Events: Dave Peck Memorial
- TT Result: Blaydon CC Two Up TT
- TT Result: Kent CA 10m TT
- TT Result: Wessex RC 24m TT
- TT Result: Easterley RC 25m TT
- TT Result: Cranbrook CC 10m TT
- TT Result: Penzance Wheelers 12.5m TT
- TT Result: Fife Century RC 25m TT
- TT Result: Bramley Wheelers 10m TT
- TT Result: Mid Shropshire Wheelers 25m TT
- Youth Result: Hog Hill GP (National Youth Series)
- RR Result: Velo Club Venta Spring Road Race
- News: Women’s Tour of Britain
- Crit Result: Ennerdale Season Openers 2
- RR Result: NCRA Handicap RR (week 5)
- RR Result: Surrey League 2/3 (April 14)
- Report/Result: TLI Cycling Dave Astles Memorial Races
- RR Result: Cadence Junior Road Race
- Crit Result: Matlock CC Darley Moor Circuit Race #1
Other News on VeloUK
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)