Matthew Senter fastest and Rebecca Johnson first female in East District CA District Championship 10 on June 10
Result: East District CA District Championship 10
1 Matthew Senter Team Velovelocity 20:04
2 Lloyd Chapman Banks/Catford CC Equipe 20:16
3 Harley Matthews D A P Cycling Club 20:37
4 Ben Stancombe Kings Lynn CC 21:02
5 Mark Arnold CC Desiragear 21:25
6 Oliver Milk Tri- Anglia Triathlon Club 21:35
7 Paul Jay Team Velovelocity 21:46
8 Ben Keeley Team Velovelocity 22:03
9 STEVEN NEILL Kings Lynn CC 22:23
10 Paul Sparks Ely & District CC/B&T Motor Repairs 22:35
11 Lee Garrod Sole Bay Cycle Sport 23:05
12 Gary Matthews Sole Bay Cycle Sport 23:14
13 Paul Sexton CC Breckland 23:17
14 Nick ESSER VC Baracchi 23:25
14 James Senter Kings Lynn CC 23:25
14 Rebecca Johnson APRIRE Bicycles/HSS Hire 23:25
17 James Doy Sole Bay Cycle Sport 23:27
18 Neil Empson Anglia Velo 23:36
18 Simon Hardy Kings Lynn CC 24:34:00
18 Verity Smith Stowmarket & District CC 23:36
20 Ray Barnett Kings Lynn CC 23:38
21 Derek Ricketts Ely & District CC/B&T Motor Repairs 24:05:00
22 Cliff Loveday Ely & District CC/B&T Motor Repairs 24:11:00
23 Evert Wijnberg Plomesgate CC 24:15:00
24 Thomas Carroll CC Breckland 24:16:00
25 Denise Hurren Sole Bay Cycle Sport 24:18:00
26 Paul Moss Stowmarket & District CC 24:20:00
27 David Staff Diss & District CC 24:22:00
29 Paul Willis Wisbech Whs 24:35:00
30 Justin Gyton Kings Lynn CC 24:46:00
31 Martin Pyne Anglia Velo 24:49:00
32 Paul Seaman Wolsey RC 24:53:00
33 Jennifer Smart VC Norwich 25:02:00
34 Jonathan Tully Ely & District CC/B&T Motor Repairs 25:23:00
35 Mark Fairhead CC Breckland 25:24:00
36 Joe Empson Anglia Velo 25:49:00
37 Kay Burgess Kings Lynn CC 25:53:00
38 Trevor Roberts Wolsey RC 26:03:00
39 Michael Fry Glendene CC 26:04:00
40 Chris Levy Kings Lynn CC 26:13:00
41 Jenny Anderson Great Yarmouth C C 26:32:00
42 David Young West Suffolk Whs & Triathlon Club 27:18:00
43 Agata Milk Tri- Anglia Triathlon Club 27:36:00
44 Bethany Barnett Kings Lynn CC 30:50:00
45 Roger Selmes Wolsey RC 31:41:00
46 Paul Coulthread CC Breckland 31:53:00
47 Denese Hallahan Wisbech Whs 32:51:00
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- TT Result: VTTA East Midlands 10m TT
- TT Result: East Sussex CA 25m TT
- TT Result: VTTA Kent 30m Time Trial
- TT Result: Shaftesbury CC 25m TT
- TT Result: CTT Classic Series 3
- TT Result: Diss & District CC 25m TT
- TT Result: Icknield RC 20m TT
- TT Result: Royal Albert CC 10m TT
- TT Result: Southport CC 15m TT
- Crit Result: Milton Keynes Development Races
- This weekend: 18th CiCLE Classic UCI 1.2
- The Dave Peck Memorial: British Women’s Team Cup 2
- BMCR RESULT: National A/B RR and Echelon Cycles Stallard races
- RR Result: PB Performance U23 Nat Series RR
- RR Result: Proper Northern Road Races (Oakenclough)
- RR Result: Drummond Trophy
- Crit Result: Thruxton Tuesday Series 2
- Crit Result: CDPP Sport Crit Series 1
- Crit Result: SACA Salt Ayre Series 1
- Crit Result: Portsmouth Evening Circuits 4
- Crit Result: Rowe & King Maindy 1
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
Other News on VeloUK
- This weekend: 18th CiCLE Classic UCI 1.2
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT