Result: David Campbell Memorial Circuit Races

Alfred George, Anna Fairweather, Oscar Onley and Eva Young some of the winners at the David Campbell Memorial Circuit Races

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: David Campbell Memorial Circuit Races

E/1/2/3/4
1 Anna Fairweather RT 23
2 Karolyn Brown Velocity 44 RT
3 Emma Smith Deeside Thistle CC
4 Kathleen Thomson Ythan CC
5 Ingrid Kidd Angus Bike Chain
6 Colleen Barlow
7 Kirsteen Ellis Kinross CC
8 Katie Turbitt Velo Club Moulin
9 Cheryl Walker Dundee Wheelers CC
10 Jann Lapsley Johnstone Wheelers Cycling Clu…

E/1/2/3
1 Alfred George Spokes Racing Team
2 Ross Clark dooleys cycles
3 Mark Robertson Army Cycling Union
4 Richard McDonald Bioracer-Project GO
5 Andrew Bruce Leslie Bike Shop/Bikers Boutiq…
6 Joe Reilly Vitus Pro Cycling
7 Martin Lonie Nuun-Sigma Sports-London
8 Kevin Barclay Spokes Racing Team
9 Matti Dobbins Glasgow Cycle Team
10 Jordan Doig Wheelbase Castelli MGD
11 Stephen Collins Pedal Power RT
12 Finn Crockett Wheelbase Castelli MGD
13 Cameron Oliver Glasgow Cycle Team
14 Alastair McNicol dooleys cycles
15 Jon Woolrich Velo Sport Jersey
16 Ross Thomson Bioracer-Project GO
17 Alistair Merry Dundee Thistle RC
18 Kes Juskowiak Spokes Racing Team
… continued after advert

2018_MerlinCyclesAdvert

YOUTH

U8 Boys
1 Sebastian Blackburn Deeside Thistle CC
2 Timofey Gitnik Edinburgh RC
3 Aidan Ryder Edinburgh RC
4 Jack Kidd Angus Bike Chain

U8 Girls
1 Millie Boothman East Kilbride Road Club
2 Eilidh Greenhalgh East Kilbride Road Club
3 Zara Main Deeside Thistle CC

U10 Boys
1 Edwyn Atterton Edinburgh RC
2 Innes Long Deeside Thistle CC
3 Mikhail Gitnik Edinburgh RC
4 Rowan Buchanan Johnstone Wheelers Cycling Clu…
5 Gareth Davies Carnegie Cyclones
6 Murdo Evans Grampian Tigers
7 Hamish McGillivray Grampian Tigers
8 Wil Mitchell West Lothian Clarion CC

U10 Girls
1 Hope Thomson Deeside Thistle CC
2 Jessica Booth Deeside Thistle CC
3 Isla Kidd Angus Bike Chain
4 Zara Kidd Angus Bike Chain
5 Juliette Kidd Angus Bike Chain
6 Heidi Thomson Grampian Tigers

U12 Boys
1 Luis Ryder Edinburgh RC
2 Reubens Thomson Grampian Tigers
3 Oliver Kelly Johnstone Wheelers Cycling Clu…
4 Ahron Dick Stirling Bike Club
5 Elliot Rowe Deeside Thistle CC
6 Archie Marshall Dawson Deeside Thistle CC
7 Rhys Edwards Edinburgh RC
8 Callum McGillivray Grampian Tigers
9 Cian Sharp Carnegie Cyclones
10 Jake Speed Stirling Bike Club
11 Dylan Low West Lothian Clarion CC

U12 Girls
1 Molly Evans Grampian Tigers
2 Millie Thomson Deeside Thistle CC
3 Erin Boothman East Kilbride Road Club
4 Arabella Blackburn Deeside Thistle CC
5 Anna Birrell Edinburgh RC
6 Sarah Johnson Edinburgh RC
… continued after advert

2016_ShuttVeloRapideAdvertU14 Boys
1 Archie Ellen Edinburgh RC
2 Alfie Atterton Edinburgh RC
3 Ross Bryant Edinburgh RC
4 Calum Smith Deeside Thistle CC
5 Michael Goodfellow East Kilbride Road Club
6 Finn McHenry East Kilbride Road Club
7 Keir Gaffney Johnstone Wheelers Cycling Clu…
8 Jamie Thomson Johnstone Wheelers Cycling Clu…
9 Jack McManus Royal Albert CC
10 Isaac Small Grampian Tigers
11 Cormac McConville East Kilbride Road Club
12 Daniel Cutler East Kilbride Road Club
13 Thomas Simpson Edinburgh RC
14 Harvey Kay Edinburgh RC
15 Danny Low West Lothian Clarion CC
16 Elliott Davies Edinburgh RC

U14 Girls
1 Imani Pereira-James East Kilbride Road Club
2 Morven Yeoman East Kilbride Road Club
3 Grace Castle Mountain Goat Coaching
4 Kirsty Johnson Edinburgh RC
5 Evie White Deeside Thistle CC
6 Anna Reid Squadra Scozzese
7 Ailsa Long Deeside Thistle CC
8 Fiona Hay East Kilbride Road Club
9 Isla Long Deeside Thistle CC

U16 Girls
1 Eva Young Pedal Power RT
2 Beth Morrow Edinburgh RC
3 Lauren Davis Stirling Bike Club
4 Kirsty Hay East Kilbride Road Club
5 Erin Murphy Deeside Thistle CC
6 Beth Moore East Kilbride Road Club

U16 Boys
1 Oscar Onley Squadra Scozzese
2 Aaron King Squadra Scozzese
3 Daniel Kain Squadra Scozzese
4 Matti Egglestone Beacon Wheelers
5 Callum Reid Squadra Scozzese
6 Ross Birrell Edinburgh RC
7 Kyle Thomas Edinburgh RC
8 Alexander MacLeod Grampian Tigers
9 Alexander Ball West Lothian Clarion CC
10 Murray Lawson East Kilbride Road Club
11 Fraser Gault Edinburgh RC
12 Craig Paterson East Kilbride Road Club
13 Cameron Brown Discovery Junior Cycling Club
14 George Freeman West Lothian Clarion CC
15 Fergus Robinson Glasgow Riderz
16 Hugh Ramsay Deeside Thistle CC
17 Andrew Baines Stirling Bike Club
… continued after advert

AlpsCyclesMidstory


Cycle Division’s New Shop


Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: