Result: North East Regional RR Championship

Richard King, Alana Prior, Matthew Dobbing and William Corbett (both Ribble Cycling) winners at the North East Regional RR Championships at Stamfordham on August 19 (Sunday)

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: North East Regional RR Championship

E/1/2/3/4
1 Alana Prior Liv Cycling Club – Halo Cycles
2 Marie Lynn Boompods EDCO NRG
3 Jennifer Batey Boompods EDCO NRG
4 Hannah Farran Boompods EDCO NRG
5 Jen McMahon Muckle Cycle Club
6 Olivia Fawcett Boompods EDCO NRG
7 Sophie Mutch Racing Metro 15
8 Sarah Cramoysan Prima Team Racing
9 Nikki Metcalfe Prima Team Racing
10 Hannah Baker North Tyneside Riders
11 Nicola McCoy Muckle Cycle Club

Junior Men
1 Matthew Dobbing Ribble Cycling
2 Thomas Prentice GS Metro
3 Aaron Preston Cleveland Whls JRT/Catley Lakeman
4 James Morris
5 Jack Hoy Hetton Hawks Cycling Club
6 Toby Tanfield Cleveland Whls JRT/Catley Lakeman
7 Joe Wilson Ribble Cycling
8 Paul Errington Hetton Hawks Cycling Club
9 James Corfield GS Metro
… continued after advert

2018_MerlinCyclesAdvert

Masters 40+
1 Richard King Patron
2 David Lawson Fietsen Tempo
2 Chris Mather Derwentside CC
3 Graeme Wardale South Shields Velo Cycling Club
4 Christian Fewtrell Fietsen Tempo
5 Ian Taylor Blumilk.com
6 Simon Gibbs Reifen Racing
7 Richard Skinner Blumilk.com
8 Ian Knights Prima Team Racing
9 Peter Prior Ashburn Wealth
10 Andrew Hindmarch Muckle Cycle Club
11 Jamie Pattison Cycleways-SG Petch
12 John Cann Blumilk.com
13 Greg Charlton Muckle Cycle Club
14 Gary Bourne Prima Team Racing
15 David Kent Prima Team Racing
16 Russell Bayliss GS Metro
17 Mark Campbell Fietsen Tempo
18 Steven Kenny NRG Cycles
19 Malcolm Gray Reifen Racing
21 Stuart Neilson Fietsen Tempo
… continued after advert

2016_ShuttVeloRapideAdvert

 

E/1/2/3
1 William Corbett Ribble Cycling
2 Scott Auld VC Toucy
3 Finlay Robertson Derwentside CC
4 Richard Jones Ribble Cycling
5 James Jobber Java Partizan Pro Cycling Team
6 William Brown Ribble Cycling
7 Thomas Mein Hope Factory Racing
8 Jack Rees Ribble Cycling
9 Nick Kalson Reifen Racing
10 Richie Allen GS Metro
11 James Edmond Mountain Goat Coaching
12 Christopher Burns Reifen Racing
13 Alex Platt BCR Racing
14 Ralf Hodgson MTS-Rapid Engineering NE
15 Lee Thomas Cuthbertson Muckle Cycle Club
16 Joe Stringer Muckle Cycle Club
17 Josh Guest Manilla Cycling
18 David Lewis-Smith Reifen Racing
19 Philip Parsley Muckle Cycle Club .

AlpsCyclesMidstory


Cycle Division’s Shop


Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK

Tags: