Joshua Brown, Molli Keenor and Owen Prenelle winners at round 3 of the MK Bowl March Youth Series on March 23
Result: MK Bowl March Youth Series 3
Provisional
U16 Boys
1 Joshua Brown
2 William Smith
3 Alfie Aldridge
4 Matthew Malone
5 Joel Corbishley
6 William Deely
7 Ewan Grady
8 Alex Galpin
9 Lewis Holmes
10 Jude Chamberlain
11 Max Falkner
12 Daniel Roberts
13 Matthew Wilson
14 George Gould
15 Dan Galpin
16 Joslin Carter
17 Finlay Holland
… continued after advert
U16/U14 Girls
1 Molli Keenor A
2 Lotty Dawson B
3 Amber Junker A
4 Amelia Cebak B
5 Annabel Ramsay A
6 Elizabeth Watson B
7 Ellen Fordham A
8 Anouska Minale A
9 Freya Eccleston B
10 Amelia Cox A
11 Imogen Cox B
12 Millie Carey A
13 Tabitha Ward B
U14 Boys
1 Owen Prenelle
2 Ralf Falkner
3 Alasdair Mildred
4 Zak Machin
5 Ethan Storti
6 Benjamin Bisson
7 Finn Hawkins
8 Alexander Norman
9 Ruben Snelson
10 Jacob Wood
11 Oscar Martin
12 Michael Carter
13 Charlie Brock
14 Callum Prior
15 Zak Machin
16 Sam Quiggir
U12 Boys
1 Seth Jackson
2 Elise Whitaker
3 Leon Atkins
4 Luca Bednorek
5 Hudson Hendry
6 Megan Cherry
7 Heather Cissell
8 Louis Hull
9 Thomas Roberts
10 William Horspool
11 Oli Broadwith
12 George Martin
13 Oscar Knight
… continued after advert
U12 Girls
1 Seth Jackson
2 Elise Whitaker
3 Leon Atkins
4 Luca Bednorek
5 Hudson Hendry
6 Megan Cherry
7 Heather Cissell
8 Louis Hull
9 Thomas Roberts
10 William Horspool
11 Oli Broadwith
12 George Martin
13 Oscar Knight
U10 Boys
1 Merle Snelson
2 Jake Bird
3 Tyler Six
4 Elijah Storti
5 William Tate
6 Cecilia Linden
7 Ethan Dynes
8 Olivia Orme
9 Piper Cissell
10 Jemima Ward
11 Imogen Bailey
U10 Girls
1 Merle Snelson
2 Jake Bird
3 Tyler Six
4 Elijah Storti
5 William Tate
6 Cecilia Linden
7 Ethan Dynes
8 Olivia Orme
9 Piper Cissell
10 Jemima Ward
11 Imogen Bailey
U8 Boys
1 Christopher Mutchell
2 Archie Mutchell
3 Tom Broadwith
4 Caleb Bate
5 Henry Boyce
Cycle Division’s Shop
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
Other News on VeloUK
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands