Result: Aston on Clun Road Race

Chris Pook winner of Aston on Clun Road Race on March 31st, Sunday in Shropshire, part of the West Midlands Road Race League

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: Aston on Clun Road Race

1 Chris Pook Holohan Coaching Race Team 2nd
2 David Griffiths Clee Cycles 2nd
3 Ben Lloyd Provision
4 Steven Fidler 3C Payment sports 2nd
5 William Truelove Abergavenny Road Club 3rd
6 Toby Barnes RST/Cycle Division Racing Team 2nd
7 Daniel Barnes RST/Cycle Division Racing Team 3rd
8 Jacob Sparrow Clee Cycles 2nd
9 David Scott 3C Payment sports 2nd
10 Gerard Henry University of Warwick 3rd
11 Jordan Hill Velo Runner 2nd
12 Christopher Davies Cycle Specific CC 2nd
13 George Moore RST/Cycle Division Racing Team 2nd
14 Farley Barber Pro Vision Race Team 2nd
15 Patrick Fotheringham Halesowen A & CC 1st
16 Simon Wyllie Halesowen A & CC 3rd
17 William Lewis Cycle Club Bridgnorth RWG 3rd
18 James Bevan Army Cycling Union 2nd
19 Thomas Sutton RST/Cycle Division Racing Team 2nd
20 Josh Field Halesowen A & CC 3rd
21 Dean Jones Ely Race Club 3rd
22 Grant Bigham Velo Runner 2nd
23 Hayden Norris RST/Cycle Division Racing Team 3rd
24 Jonathan Hornblow Leisure Lakes Bikes.com 2nd
25 Robert Seeley Chateau Impney 2nd
26 David Hird Halesowen A & CC 3rd
27 Daniel Minor Uttoxeter Cycling Club 2nd
28 Billy Norton Ely Race Club 3rd
29 Thomas Harrington Abergavenny Road Club 2nd
30 Matthew Hanford TBW23 Stuart Hall Gett Taxi 2nd
31 Tom Pook Holohan Coaching Race Team 3rd
32 Sam Beeston Pro Vision Race Team 2nd
33 Alexander Coates Pro Vision Race Team 2nd
34 Alexander Simmons Pro Vision Race Team 2nd
35 Thomas Seeley Chateau Impney 2nd
36 Chris Bailey KTM UK Factory MTB Team 3rd
37 Ewan Grivell-Mellor Mid Shropshire Wheelers 3rd
38 Kieran Frend RST/Cycle Division Racing Team 2nd
39 Matthew Higgins RST/Cycle Division Racing Team 2nd
40 Edward Rees Ely Race Club 3rd
41 Charlie Genner Wyre Forest CRC 4th
42 Will Perrin BIKESTRONG-KTM 2nd
43 Henry Lloydlangston Halesowen A & CC 2nd
44 Ross Holland Veloce Racing 2nd
45 Lauren Creamer Brotherton Cycles 1st
46 Luke Protheroe Abergavenny Road Club 2nd
47 Jose Binatti EvoVelo Karbona 3rd
48 Rob Childs Cycle Club Bridgnorth RWG 2nd
49 Jon Bourne Pro Vision 2nd
50 James Kirk Ely Race Club 3rd
51 Gavin Passmore Beacon Roads CC 2nd
52 David Lowe   3rd
53 Tom Bracegirdle Team Chronomaster 2nd
54 Gary Price Morvelo Basso 2nd
55 Sebastian Bacon Wolverhampton Whls 3rd
56 Nicholas Whitley Chester RC 2nd
57 John Hunt Beacon Roads CC 2nd
58 Edward Silverton   3rd
59 Scott Probert Morvelo Basso 2nd

2016_ShuttVeloRapideAdvert

 AlpsCyclesMidstory


Cycle Division’s Shop


Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK