Result: Bridge Too Far Road Race

Jennifer Hudson of Brother UK/Fusion RT and James Bevan winners in the Bridge Too Far Road Race for category 2/3/4 riders (June 30) in Somerset

RST Cycle Clothing & Trigon Bikes

Result: Bridge Too Far Road Race

2/3/4 Women
1. Jennifer Hudson – Brother UK Fusion RT
2. Abbie Manley – Hargroves-Montezuma’s
3. Megan Dickerson – Bristol South CC
4. Jasmine Jones – Veloflow CC – Rowe
5. Ellie Mackman – VeloVitesse
6. Bexy Dew – Army Cycling Union
7. Catriona Ross – Bridport CC
8. Hannah Lancaster – Halesowen A & CC
9. Nicole Coates – Performance Cycles
10. Louise Hart – TC Racing
11. Chrissie Slot – IRIS Race Team
12. Juliet Elliott – Mid Devon CC
13. Olive Holliday – VeloVitesse
14. Kate Mingay – Cardiff University Marmots
15. Sarah Hunter Johnston – Unattached
16. Sarah Hickman – IRIS Race Team

… continued after advert

2/3/4
1. James Bevan – Army Cycling Union
2. James Phillips – Bikestrong-KTM
3. Thomas Grigson – Bikestrong-KTM
4. Joshua Gray – Team Tor 2000 KALAS
5. Ben Stockdale – Cotswold Cycles-TREK
6. George Skinner – Primera-TeamJobs
7. George Beck – Bikestrong-KTM
8. David Roper – Ride 24/7
9. Andrew Whittemore – Exeter Wheelers
10. Joe Monk – Exeter Wheelers
11. Andrew Davenport – Team Tor 2000 KALAS
12. Charlie Revell – Team Tor 2000 KALAS
13. Nathan Hallett – Nopinz Symec Race Team
14. Joseph Rees – Wales Racing Academy
15. James Cartlidge – Plymouth Corinthian CC
16. Adrian Lawson – Nopinz Symec Race Team
17. Steven Jones – Team Tor 2000 KALAS
18. Jacob Sargent – Bristol RC
19. Samuel Woods – Plymouth Corinthian CC
20. Dan Byrne – Black Line
21. Daniel Marshall – Unattached
22. Ross Mallen – Royal Air Force CA
23. Mark Perry – Steele Davis Via Roma RT
24. Tom Sharp – Bristol RC
25. Robert Lewis – Royal Navy & Royal Marines CA
26. Russell Speight – Sotonia CC
27. Stuart McCombie – Bristol RC
28. Sam Hardy – University of Bath Cycling Club
29. Richard Harris – Cwmcarn Paragon Cycle Club
30. Josh Griffiths – Bikestrong – KTM
31. Jos Kertzman – Avid Sport
32. Dean Hitchings – Cotswold Cycles – TREK
33. Jacob Aries – Kuota – GSG
34. Owen Prior – Exeter Wheelers
35. Greg Lancaster – Velo Club Bristol
36. Rick Hawker – VeloVitesse
37. Matthew Pandagani-Sayce – Bristol Cycling Development Squad
38. Kevin Thomas – Bradford on Avon
39. Steve Thomas – Steele Davie Via Roma RT
40.Chris Shakya – Exeter Wheelers
41. Ben Scott-Munden – Sotonia CC
42. Darren Gardner – Bath Cycling Club

2016_ShuttVeloRapideAdvert

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
… continued after advert

AlpsCyclesMidstory


Cycle Division’s Shop


Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK