Daniel Shoobridge, George Spoone and Callum Baxter winners at the Portsmouth Easter Circuits on Good Friday
Result: Portsmouth Easter Circuits
E/1/2/3/J
1 Daniel SHOOBRIDGE Nopinz Motip Race Team
2 Matt WITTS Nopinz Motip Race Team
3 Kevin CHANT WightlinkWight Mountain CRT.
4 Cameron MCLAREN Nopinz Motip Race Team
5 Joe STAUNTON WightlinkWight Mountain CRT.
6 James O’CONNELL British Cycling Private Member – South East
7 Matt ALLSOPP WightlinkWight Mountain CRT.
8 George SPOONER Cambridge University CC
9 Sam FOX GS Mossa
10 Ken PRINCE Meudon Pedal Heaven Le Col RT
11 George SKINNER Primera-TeamJobs
12 Barney CLACY British Cycling Private Member – South
13 Jeremy HUBBARD Sotonia CC
14 Andrew CARTER British Cycling Private Member – South
15 Benjamin HELLEBO Wheelsuckers
3 / J3
1 George SPOONER Cambridge University CC
2 Andrew JENNER DHRacing
3 Matt LAMBOURNE DHC (DistrictsofHamwicCyclesport)
4 Calvin CHEUNG Hub Vélo
5 Harrison CLARK Southdown Velo
6 Elvis BELTON British Cycling Private Member – South
7 Alexander SMITH LJMU Cycling Club
8 Fergus BRADY VC Meudon
9 Philip MCNAMARA Full Gas Racing Team
10 Paul ATKINSON VC St Raphael
11 Paul BUTLER PB Cycle Coaching
4 / J4
1 Callum BAXTER Portsmouth North End CC
3 Susil PALLIKADAVATH Leicester Forest CC
3 Benjamin SIMPSON-MUNRO British Cycling Private Member – South
4 Jason PEACH NAUT Cycling
5 David RENFREE DHRacing
6 Chris LOWE DHRacing
7 Thomas RIGDEN BmthCycleworks VitecFire FordCE
8 Jason PLANT DHRacing
9 Alexander SPINK NLTCBMBC
10 Henry BRAMWELL-REEKS Bournemouth Jubilee Wheelers
11 James NOBLE British Cycling Private Member – South
12 Michael WISE Velo Club Venta
13 Christopher MARSH British Cycling Private Member – South
14 Matthew MOLLOY NAUT Cycling
15 Michael BANFIELD DHC (DistrictsofHamwicCyclesport)
16 Louis DAVIS Southdown Velo
17 Ashley STEWART DHRacing
Cycle Division’s Shop
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
- Result/Report: Nick Corkill RR
Other News on VeloUK
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique
- Event News: CiCLE Classic (Women & Junior Men)