Luca Bednarek, Abigail Miller and Harry Speak winners at the White Rose Youth League on May 26 in Leeds
Result: White Rose Youth League
U16 Boys
1 Luca Bednarek Kirklees Cycling Academy
2 Harrison Dainty Cystic Fibrosis Race
3 Jamie Stewart Cystic Fibrosis Race
4 Daniel Kemp Clifton CC
5 Louis Herring Ilkley Cycling Club
6 Benjamin Arey Clifton CC
7 James Beagley Harrogate Nova CC
8 Oliver Moss Clifton CC
9 Elliot Fraser Clifton CC
10 Nathan Smith Clifton CC
11 Alex Hodgkins Otley CC
12 Jacques Goetz East Bradford CC
13 Matthew Peace Otley CC
14 Rowan Baxter Huddersfield Star Wheelers
15 Joshua Slade Clifton CC
16 James Luxton Otley CC
17 James Sawyers Clifton CC
18 Tom Davey Harrogate Nova CC
19 Zack Miles Ilkley Cycling Club
20 Magnus Denwood Harrogate Nova CC
U16 Girls
1 Abigail Miller Clifton CC
2 Emily Middlebrooke Otley CC
3 Eleina McFadden East Bradford CC
4 Katherine Bucknell Otley CC
5 Matilda Jacques Otley CC
6 Madeline Alderson Crombie Clifton CC
0 Tilly Hofert Clifton CC
U14 Boys
1 Harry Speak Clifton CC
2 Zack Lowe Clifton CC
3 Mark Ketteringham Harrogate Nova CC
4 Daniel Middlebrooke Otley CC
5 Finley Wilkinson East Bradford Race Team
6 Thomas Nabb Ilkley Cycling Club
7 Oscar Hall Otley CC
8 Archie Whittemore Clifton CC
U14 Girls
1 Tilly Hofert Clifton CC
U12 Boys
1 Billy Ladle Kirklees Cycling Academy
2 Zachary Hutchinson Clifton CC
3 Dexter Murphy Holmfirth Cycling Club
4 Harry Kemp Clifton CC
5 Ted Carey Harrogate Nova CC
6 Ross Muir Harrogate Nova CC
7 Douglas Thistlethwaite Ilkley Cycling Club
8 Calum Allinson Kirklees Cycling Academy
U12 Girls
1 Katie Robertson Clifton CC
2 Annie Fearne Kirklees Cycling Academy
3 Lily Speak Clifton CC
U10 Boys
1 Jake Thornton Ilkley Cycling Club
2 Freddie Watson Clifton CC
3 Bertie Bell
U8 Boys
1 Hugo Murphy Holmfirth Cycling Club
2 William Priestley Kirklees Cycling Academy
3 Cody Shooter Kirklees Cycling Academy
Cycle Division’s Shop
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
- Result/Report: Nick Corkill RR
Other News on VeloUK
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique
- Event News: CiCLE Classic (Women & Junior Men)