Results from July 13 and the racing at the Mountbatten Centre, Portsmouth
RESULTS
SENIORS~ 3/4/J3/J4
1st   Matt HEATHCOTE   BC PM – South   40 mins + 3 laps
2nd   James EBDON   Wightlink RT   st
3rd   Phil HOBBY   Wyndamilla / Maxifuel   st
4th   Russ DAVIES   VC St Raphaël/Waite Contracts/Hewitt Cycles   st
5th   Richard STEPHENS   Sotonia CC   st
6th   Brook ELGIE   Sotonia CC   st
7th   Jo HALEY   Southampton RC   st
8th   Adrian JENKINS   Southampton RC   st
9th   Paul THATCHER   Brighton Mitre CC   st
10th   Simon WEEKS   BC PM – South   st
11th   Norman MELLORS   Hantspol CC   st
12th   Adam HERRIDGE   VC Meudon    st
13th   Ryan HASLER   Poole Wheelers CC   st
14th   Peter DAY   Fareham Wheelers CC   st
15th   Gregg SHROSBREE   Merida UK   st
16th   Jordan WADE   Poole Wheelers CC   st
17th   Tim JAY   Somer Valley CC   st
18th   David HALL   Royal Navy & Royal Marines Cycling Association   st
19th   Mat MACKAY   Unattached   st
20th   James BRETT   Wightlink RT   st
21st   David GILHAM   Bournemouth Arrow CC-Hotel Colingwood   st
22nd   Simon JEFFERIES   i-team Cyclist’s Club   st
23rd   Andy POWELL   Hargroves Cycles / Trant / Next / specialized   st
24th   Hannah DREWETT   Team Endurance   st
25th   Paul HAILWOOD   Fareham Wheelers CC   st
26th   Tim SIMMONS   Dysnni CC   st
27th   Hugo WALTERS   New Forest CC   st
28th   Peter HAILWOOD   Lancaster University CC   st
29th   James SHELL   i-team Cyclist’s Club   st
30th   Stuart MORTON   Hargroves Cycles / Trant / Next / specialized   st
31st   Rob CRANSTONE   Royal Navy & Royal Marines Cycling Association   st
32nd   Antony GRABHAM   Fareham Wheelers CC   st
33rd   John DEANS   Fareham Wheelers CC   st
34th   Phill CHINN   Fareham Wheelers CC   st
35th   Dave WADE   Poole Wheelers CC   st
36th   Ellie GILHAM   Bournemouth Arrow CC-Hotel Colingwood   st
36Â Starters
YOUTHS U12/10/8
1st   Ryan WHITE   Ist Chard Wheelers
2nd   Caitlin PETERS   Fareham Wheelers CC
3rd   Sam CLARK   i-team Cyclist’s Club
4th   Amy PERRYMAN   BC PM – South
5th   Harry DRIDGE   Southdown Velo / Hunters Springs
6th   Nicolas KIMISH   BC PM – South
7th   Daniel KIMISH   BC PM – South
8th   Jack CROMIE   Unattached
9th   Oliver RODGERS   Unattached
9 Starters
SENIORS~ E/1/2/3/J1/J2/J3
1st   James SMITH   Primal Europe/RU Training today   50 mins + 5 laps
2nd   Tom KNOWLTON   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles    @ 0-05
3rd   Andy HARGROVES   Hargroves Cycles / Trant / Next / specialized   st
4th   David SINCLAIR   GWR Team   st
5th   Phill REYNOLDS   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
6th   Ian LEGG   Felt Colbornes RT   st
7th   Simon BROOKS   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
8th   Max HOLLOWAY   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
9th   James JONES   Beeline Cycles RT   st
10th   Sean CONWAY   Bournemouth Arrow CC-Hotel Colingwood   st
11th   Jon CANNINGS   Team Wiggle   st
12th   Mike SCOTT   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
13th   Seb OTTLEY   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
14th   Oliver HITCHINGS   Sotonia CC   st
15th   Josh STEWART   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
16th   Andy SHACKEL   i-team Cyclist’s Club   st
17th   Howard MILNER   Velocity Bikes CC   st
18th   Nigel POWELL   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
19th   James COOPER   Sotonia CC   st
20th   Jerry LAMBERT   Sotonia CC   st
21st   Nick BEALE   Beeline Cycles RT   st
22nd   Jay EASTWOOD   Hargroves Cycles / Trant / Next / specialized   st
23rd   Daniel STEPHENS   Sotonia CC   st
24th   Henry NEWBURY   VC St Raphael / Waite Contracts / Hewitt Cycles   st
25th   Gavin SPIERS   awcycles.co.uk   st
26th   Richard PEARMAN   Team Wiggle
26 Starters
YOUTHS U16/U14
1st   Joe DONOHUE   Fareham Wheelers CC
2nd   George MOORE   i-team Cyclist’s Club
3rd   Guy NEWBURY   Fareham Wheelers CC
4th   Brendan DREWETT   Fareham Wheelers CC
5th   Jamie HUTCHINSON   i-team Cyclist’s Club
5 Starters