Andy Turner winner of the Realteam Open 10 on the R10/17 (nr Abergavenny), Stephanie Post first woman
Result: Realteam Open 10
1 Andy Turner VC Equipe – Flix Oral Hygiene 19:39
2 Christopher Gibbard Bynea Cycling Club 20:06
3 Luke Cornish Cwmcarn Paragon Road Club 20:14
4 Joshua SANDMAN Herefordshire Cycling Club 20:32
5 Andy Davies Cardiff Jif 20:47
6 Anthony Jones Towy Racing Cycling Club (TRCC) 20:57
7 Chris Massey Team Bottrill / HSS Hire 21:05
8 Dean Ware Merthyr CC 21:13
9 Graeme Boswell Cardiff Ajax CC 21:14
10 Michael Portlock Merthyr CC 21:21
11 Nathan Leaves NFTO Race Club 21:42
12 George Jones Velo Club St Raphael 21:53
13 Chris Fishbourne Abercynon Road Club 22:01
14 Thomas Dye Cardiff Ajax CC 22:08
15 Craig Macdonald Ogmore Valley Wheelers CC 22:09
16 Rob Sanderson Cardiff Ajax CC 22:24
16 Stephanie Post VeloSistas TT Team 22:24
18 Paul Coles 73Degrees CC 22:33
19 Gareth Rees Cwmcarn Paragon Road Club 22:34
20 James Coxon Bike Doctor 22:37
21 Nic Bradburn Worcester St. Johns CC 22:41
21 Nigel Taylor Cardiff Ajax CC 22:41
23 Ryan O’Rourke Monmouthshire Wheelers 22:44
24 David Wilson-Evans Bynea Cycling Club 22:45
25 Peter Hatt Velo Club St Raphael 22:46
26 Digger Dawson Hereford Triathlon Club 22:48
27 John French Oxford City RC 22:55
28 Terry Anthony Ogmore Valley Wheelers CC 22:56
29 Josh Townsend Bynea Cycling Club 23:18
30 Andrea Parish VeloSistas TT Team 23:26
31 Leon Evans Cardiff Ajax CC 23:32
32 Andrew Curley Warwickshire Road Club 23:34
33 Matt Brooke Sodbury Cycle Sport 23:40
34 Ray Perkins Clevedon & District Road Club 23:50
35 Paul Cannon Porth & District CC 23:53
36 Andrew Hayward Cwmcarn Paragon Road Club 23:59
37 Anthony Mansell Ogmore Valley Wheelers CC 24:05:00
38 Neil Meredith Abercynon Road Club 24:07:00
39 Nadine Cannon VeloSistas TT Team 24:08:00
40 Matthew Clarke 73Degrees CC 24:41:00
40 Gethin Davies-Jones Union Cycliste Ystrad Mynach 24:41:00
42 Keith Thomas Bynea Cycling Club 24:48:00
43 ROBIN FOX Dursley Road Club 24:56:00
44 John Shehan Bynea Cycling Club 24:58:00
45 Michelle Fishbourne Abercynon Road Club 25:00:00
46 Stephen Landeg Ogmore Valley Wheelers CC 25:07:00
47 Roger Taylor Frome and District Wheelers 25:09:00
48 Diane Wilson-Evans Bynea Cycling Club 25:38:00
49 Kyle Jones Maindy Flyers Youth Cycling 25:39:00
50 Brian Parker Abercynon Road Club 26:13:00
51 Peter Wilson Bath Cycling Club 29:00:00
52 Kevin Grant Frome and District Wheelers 29:30:00
53 Terry Harradine CC Topp 31:41:00
Send your results as well as club, team & event news here
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- RR Result: East Cleveland Classic
- Features, Reports, Results
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
- Crit Result: Scottish Student Cycling Criterium Championships
- Events: Dave Peck Memorial
- TT Result: Blaydon CC Two Up TT
- TT Result: Kent CA 10m TT
- TT Result: Wessex RC 24m TT
- TT Result: Easterley RC 25m TT
- TT Result: Cranbrook CC 10m TT
- TT Result: Penzance Wheelers 12.5m TT
- TT Result: Fife Century RC 25m TT
- TT Result: Bramley Wheelers 10m TT
- TT Result: Mid Shropshire Wheelers 25m TT
- Youth Result: Hog Hill GP (National Youth Series)
- RR Result: Velo Club Venta Spring Road Race
- News: Women’s Tour of Britain
- Crit Result: Ennerdale Season Openers 2
- RR Result: NCRA Handicap RR (week 5)
- RR Result: Surrey League 2/3 (April 14)
- Report/Result: TLI Cycling Dave Astles Memorial Races
- RR Result: Cadence Junior Road Race
- Crit Result: Matlock CC Darley Moor Circuit Race #1
Other News on VeloUK
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)