TT Result: A3crg Fifty 50m TT


Christopher Mcnamara fastest in theĀ  A3crg Fifty 50 mile time trial on June 2nd; Alex Clay fastest woman

TT Result: A3crg Fifty 50m TT

1 Christopher Mcnamara Sigma Sports Race Team 01:38:20
2 Paul Burton Paceline RT 01:39:39
3 Simon McNamara Sigma Sports Race Team 01:41:08
4 Anthony Turner Mickey Cranks Cycling Club 01:42:43
5 Howard Bayley …a3crg 01:42:58
6 Henrik Persson FTP ( Fulfil The Potential ) Race Team 01:43:01
7 Andrew Meilak VeloRefined Rule 5 01:44:26
8 Tom Scorer Royal Navy & Royal Marines CA 01:44:41
9 Sam Fuller Southborough & Dist. Whs 01:45:24
10 Malcolm Cox Velo Club St Raphael 01:45:32
11 Leon Marshall Royal Navy & Royal Marines CA 01:45:46
12 Adrian Ford Brighton Mitre CC 01:45:58
13 Lee Williams FTP ( Fulfil The Potential ) Race Team 01:46:36
14 Stuart Hourigan VeloRefined Rule 5 01:47:41
15 Peter Younghusband Petersfield Triathlon Club 01:48:07
16 Peter Main 34 Nomads CC 01:48:23
17 Alex Clay Female Team Bottrill 01:50:40
18 Adam Rogers Eastbourne Rovers CC 01:51:40
19 Adrian Talley Velo Club St Raphael 01:52:32
20 David Clark Eastbourne Rovers CC 01:53:04
21 Joshua Lahiri Petersfield Triathlon Club 01:53:12
22 Joshua Clark Royal Navy & Royal Marines CA 01:53:43
23 Paul Tippett Destination Bike RT 01:53:53
24 Jeremy Hubbard Sotonia CC 01:54:32
25 Luke Walton Elevate RT 01:56:42
26 Kim Barfoot-Brace Female Team Bottrill 01:56:49
27 Christian Geldard North Hampshire RC 01:57:08
28 William Sawyer Velo Club St Raphael 01:57:24
29 John Mcdonald trainSharp 01:59:00
30 Ian Cheesman Worthing Excelsior CC 01:59:14
31 Tony Reeves GS Stella 01:59:49
32 John Hyde Velo Club St Raphael 02:00:10
33 Tom McGhie Team Skipper 02:01:37
34 James Astbury TricentralUk 02:02:35
35 Stuart Peckham Velo Club St Raphael 02:02:56
36 Callum Holmes Army Cycling 02:03:18
37 Richard Tully Elite Cycling 02:03:52
38 Sarah Matthews Female …a3crg 02:04:16
39 Mark Jones GS Stella 02:04:21
40 Kevin Plummer Team TMC 02:04:33
41 Simon Lovelock Team Skipper 02:04:52
42 Jim Ford Dorking Cycling Club 02:09:05
43 Lauren Falconer Female Poole Wheelers Cycling Club 02:10:11
44 Sien Van Der Plank Female New Forest CC 02:10:33
44 Jack Ellis Hoppers Rollers 02:10:33
46 Laura Daly Female FTP ( Fulfil The Potential ) Race Team 02:14:01
47 Cliff Voller VTTA West Group 02:15:13
48 Christopher Redmond Petersfield Triathlon Club 02:16:44
49 Mike Garner …a3crg 02:18:49
50 Christopher Rosam Epsom CC 02:20:25
51 Simon Hall Crabwood Cycling Club 02:22:50
52 Anita Turner Female Eastbourne Rovers CC 02:22:52
53 Vernon Schutte Farnborough & Camberley CC 02:33:19

 



Send your results as well as club, team & event news here


Other Results on VeloUK (including reports containing results)


Other News on VeloUK