Mike Debney & Lewis Stevens among the winners at week 5 of the Hog Hill Summer Series on Thursday in NE London
RESULT
E/1/2
1. Dr Mike Debney London Dynamo
2. Gray Turnock Finsbury Park CC
3. Anthony Moye Velo29-Blackhawk
4. Rhys Howells Twenty3c.co.uk-Focus
5. Ian Paine London Dynamo
6. Louis Modell East London Vélo
7. Gunther Zechmann Zappi’s Cycling Club
8. Simas Raguckas
9. Ben Knapp Dulwich Paragon CC
10. Rhys Keepence Dulwich Paragon CC
11. Chris Wilkinson Dulwich Paragon CC
12. Rolandas Razgauskis La Fuga – Sigma Sport
13. Nick White East London Vélo
14. James Fairbank Cycling Club Hackney
15. Callum Deakin Mid Devon CC
16. Keir Apperley Cycling Club Hackney
17. Miles Butler London Phoenix CC
18. Benjamin Brown Cycling Club Hackney
3/4
1. Lewis Stevens Strada-Sport
2. James Moncrieff Finchley Racing Team
3. Daniel Lucken East London Vélo
4. Myles Willis Dulwich Paragon CC
5. Edmund Fowles The 5th Floor Cycle Club
6. Kendal Noctor The 5th Floor Cycle Club
7. David Arthur
8. Callum Riley Newdales Cycles RT
9. Paul Saunders Glendene CC
10. Charles Kennedy-Scott Cycling Club Hackney
11. Duncan Coulter Tokyo Morvelo CC
12. Joshua Voulters Rapha Condor Cycling Club
13. Jamie Bishop East London Vélo
14. Juan Pablo Riano Perez Edwardes of Camberwell
15. Amritpal Virdi Norwood Paragon CC
16. Duncan Rimmer Morden Cycle Racing Club
17. Greg Moss Dulwich Paragon CC
18. Jose Jimenez
19. Robert Samuel Crest CC – Ilford
20. Christopher Hezelgrave Cycling Club Hackney
21. Erik Jonsson The 5th Floor Cycle Club
22. Trevor Whittock Lea Valley CC
23. Alex Cohen Finsbury Park CC
24. Vlad Mereuta Dulwich Paragon CC
25. Russell Dore Gateway Cycling
26. Vincent Christan East London Vélo
27. James Dunsbier London Dynamo
28. Keith Whitwell Dulwich Paragon CC
29. Patrick Hayes Victoria/Ciclos Uno.com/Cyclin…
30. Scott Walford Iceni Velo
31. Thomas Bicknell Pro Cycle Hire UK Racing Team
32. David Miller
33. Luis Ramirez Edwardes of Camberwell
34. Dominique Gabellini Rapha Condor Cycling Club
35. Charles Batho Dulwich Paragon CC
36. William McFarland East London Vélo
37. George Georgallides
38. Jonathan Brombley
39. Alistair Gurney Rapha Condor Cycling Club
40. Levi Thompson
41. Kevin Armstrong Rapha Condor Cycling Club
42. Thomas Dean Eagle RC
43. Michael Batsford Glendene CC
44. Stephen Sorba Dulwich Paragon CC
45. Alister Campbell Eagle RC
46. Jhon Vargas Edwardes of Camberwell
47. Robert Williams Walden Velo
48. Robert Davies London Dynamo
49. William Linton
50. Jeremy O’Sullivan Crest CC – Ilford
Women E/1/2/3/4
1. Bryony Board Glendene CC
2. Nikki Engelbach Les Filles Racing Team
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- TT Result: VTTA East Midlands 10m TT
- TT Result: East Sussex CA 25m TT
- TT Result: VTTA Kent 30m Time Trial
- TT Result: Shaftesbury CC 25m TT
- TT Result: CTT Classic Series 3
- TT Result: Diss & District CC 25m TT
- TT Result: Icknield RC 20m TT
- TT Result: Royal Albert CC 10m TT
- TT Result: Southport CC 15m TT
- Crit Result: Milton Keynes Development Races
- This weekend: 18th CiCLE Classic UCI 1.2
- The Dave Peck Memorial: British Women’s Team Cup 2
- BMCR RESULT: National A/B RR and Echelon Cycles Stallard races
- RR Result: PB Performance U23 Nat Series RR
- RR Result: Proper Northern Road Races (Oakenclough)
- RR Result: Drummond Trophy
- Crit Result: Thruxton Tuesday Series 2
- Crit Result: CDPP Sport Crit Series 1
- Crit Result: SACA Salt Ayre Series 1
- Crit Result: Portsmouth Evening Circuits 4
- Crit Result: Rowe & King Maindy 1
- Q&A: Charlie Abraham (Lee Valley Youth Junior Cycling Team)
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Youth Result: Isle of Man Youth League
- Youth Result: Lawford Youth Series (Curborough) #2
- Crit Result: Full Gas Summer Circuit Series #2
- Crit Result: Ride Flux Spring Crit series #2
- Youth Result: Maindy Flyers Freewheel League 1
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Crit Result: Tameside Cycling Development Circuit Races 1
- Crit Result: 2024 West Thames League 1
- Startlist: The Drummond Trophy
- TT Result: VTTA Surrey/Sussex 10 mile TT
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- TTT Result: Scorton TTT
- TT Result: Manchester & District TTA 25m TT
- TT Result: Stowmarket & District CC 15m TT
- TT Result: Paceline RT Sporting TT
- TT Result: Hereford & District Wheelers 25m TT
- RR Result: Yorkshire RRL #1
Other News on VeloUK
- This weekend: 18th CiCLE Classic UCI 1.2
- Events: SSSCCRRL Road Race League
- Ribble Collective: Ride More in ’24
- Startlist: The Drummond Trophy
- EVENTS: Proper Northern Road Races – Round 2 Oakenclough
- Events: Dave Peck Memorial
- News: Women’s Tour of Britain
- Startlist: PB Performance Espoirs Road Race
- East Cleveland Classic: Saint Piran Team
- News: New kit for Ribble Rebellion Riders
- Events: Halesowen Friday Track Nights
- Team News: Ribble Rebellion off to the USA
- News: Pedal Club Lunch (March)
- Rider News: Winning start for Billy Ladle
- News: CiCLE Classic 2024
- Startlist: Stars of the SW Men’s U23 RR
- Startlist: Danum Trophy 2024 (Nat B)
- Startlists: London Dynamo Road Races
- Startlist: La Fleche Waltonne Road Races (BMCR)
- Meet Ribble HoloRider
- Startlists: East Cleveland Classic 2024
- Former Winners: Lincoln Grand Prix
- Chris Lawless Joins Saint Piran Team
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT