Pete Williams, Steven Burke & Ashley Brown of Haribo Beacon winners in the Team Time Trial Champs in Wales, Pearl Izumi Sports Tours  win the womens event
Result – Team Time Trial Champs
1 Haribo Beacon
Pete Williams,Steven Burke,Ashley Brown 01:13:11
2 Richardsons – Trek RT
Andrew Hastings,Dean Shannon,Rhys Howells 01:13:12
3 VeloRefined Aerosmiths
Kevin Tye,Stephen Whitewick,Michael Barnes, 01:14:02
4 Arctic Tacx RT
Tim Bayley,Michael Broadwith,Danny Axford, 01:14:43
5 RNRMCA
Sean Childs,Nick Tryon,Chris Smart 01:15:46
6 …a3crg
Charles Mitchell,Graeme Stirzaker,Sebastian Ader 01:15:51
7 Team NBCC
Kieron Davies,Oliver Simon,Nick Brown 01:16:22
8 Cambridge University RT-Hunter Gibson
Edmund Bradbury,David Mclean,James Dixon 01:16:22
9 AW Cycles.co.uk
Ken Buckley,Alex Peterson,Nick English, 01:16:28
10 Fibrax-Wrexham RC
Ryan Morley,David Crawley,David Williams 01:16:32
11 Pearl Izumi Sports Tours International BOBC
Ciara Horne,Katie Archibald,Sarah Storey, 01:16:57
12 Cadence RT
Ben Anstie,James Cartridge,Simon Snowden, 01:17:00
13 RST Sport/Aero-Coach
B Xavier Disley,Robert West,Billy Oliver, 01:18:00
14 Velo Club St Raphael
Greg Parker,Simon Berogna,Phill Sykes, 01:18:07
15 Bristol South CC
Edward Trotman,Paul Jones,Richard Spink, 01:18:22
16 Bikeshed – Uex
Ashley Martin,Richard Oram,Peter Medhurst 01:19:24
17 RNRMCA
Garry Drew,Chris Vellacott,Phil Rogers 01:19:28
18 Mapperley CC
David Ellis,Robert Morris,Ian Comery, 01:19:34
19 Cadence RT
Iain Cade,Steven Cottington,Darren Gardner, 01:20:11
20 Ystwyth CC
Daniel Davies,Daniel Thorogood,Carwyn Henson 01:20:14
21 Bynea Cycling Club
Emyr Griffiths,Anthony Mark Jones,David Brice, 01:20:38
22 Bynea Cycling Club
Rhodri Evans,Arwel Davies,Rob Ellis, 01:20:51
23 Mapperley CC
Phil Hunt,Russell Jelly,Shaun Eden, 01:20:52
24 Poole Whs
Darren Lewis,John Vinson,Terry Icke, 01:21:07
25 Bolsover & District CC
Michael Dodson,Bill Seddon,Xavier Scott, 01:21:13
26 Ogmore Valley Whs CC
Rob Jones,Mark Rosser,Joseph Beech, 01:21:54
27 Cardiff Ajax CC
David Medhurst,Graeme Boswell,Toby Hopper 01:22:20
28 …a3crg
Rob Sherrin,Darryl Barr,Jonathan Hepper 01:22:25
29 Fairly United Cycling Team
Paul Grainger,Mark Cox,Peter Oliver 01:22:26
30 Pearl Izumi Sports Tours International BOBC
Anna Turvey,Claire Galloway,Lauren Creamer, 01:22:32
31 Ystwyth CC
Graham Lewis,Shelley Childs,Dan Davies 01:22:45
32 MJS Racing
Martin Osman,Nick Walford,George Bate, 01:22:52
33 RNRMCA
Justin Dance,Tony Staples,Stuart Edwards 01:23:26
34 Pembrokeshire Velo
Paul Colman,John Regan,Will Jenkins, 01:23:38
35 RNRMCA
Barry Moss,Andy Phipps,Jim Scott 01:24:33
36 Media Velo
Olav Martin-Giles,James Harrison,James Middleton, 01:24:34
37 Forza Cycles
Daniel Colman,John Aspell,Christopher Matthews 01:24:51
38 Somerset RC
Stephen Potts,Mick Daniels,Steuart Saunders, 01:25:20
39 Trainsharp Racing Team
Bronwen Ewing,Lynn Hamel,Karina Bowie 01:26:16
40 Ogmore Valley Whs CC
Steven Madeley,Mark Nott,Richard Beech, 01:26:23
41 RNRMCA
John Storrie,Leon Marshall,Jerry Bromyard 01:26:40
42 Somerset RC
Andy Winterbottom,Carl Guppy,Darren Avery, 01:26:55
43 RNRMCA
Mike Homer,Barrie Whitehead,Lenny Brown 01:27:28
44 Team NBCC
Alexander Brace,Rhys Jordan,David Francis, 01:28:13
45 Birmingham Midland Cycling Club
David Steele,Paul Haslam,Andrew Waters-Peach 01:28:26
46 GVC Edmond de Rothschild
Ann Bowditch,Marina Bleasdale,Joanna Watts, 01:30:08
47 MJS Racing
David Hooper,Mark Barfield,Rob Bishop, 01:30:52
48 Frome & District Whs
Roger Taylor,Andy Henderson,Gordon Clements, 01:31:20
49 Velo Club St Raphael
Caroline Harding,Nikola Butler,Vanessa Whitfield, 01:33:42
50 Ystwyth CC
Sharon Lewis,Elinor Thorogood,Anita Saycell 01:34:53
Other Results on VeloUK (including reports containing results)
- Features, Reports, Results
- Youth Result: Milton Keynes Youth Development Races
- TT Result: Southern Counties CU Sporting 21
- TT Result: Manchester & District TTA 10m TT
- TT Result: Northampton & District CA 10m TT
- TT Result: Knockhill Mountain Time Trial
- Youth Result: Lawford Youth Series
- TT Result: Bristol South CC Hardriders
- TT Result: Newmarket Cycling & Triathlon Club TT
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- TT Result: Orwell Velo 15m TT
- TT Result: Hull Thursday RC Hard Riders 2Up
- TT Result: VC Sevale 10m TT
- TT Result: Maldon & District CC Hilly 22m TT
- Youth Result: SCC Youth Races
- Youth Result: ERC Ben Forsyth CRY Youth Race Day
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Track Result: Manchester Regional Track League
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Crit Result: Not the Portsmouth Easter Circuits
- Crit Result: March Hare Classic
- Crit Result: Haus RT – Darley Moor #3
- Crit Results: Spring MK Bowl Series #3
- Crit Result: No Nonsense Circuit Races 1
- Crit Result: Salt Ayre Spring Series #3
- RR Result: NCRA Handicap RR #3
- RR Result: Halesowen Academy Road Race
- RR Result: Primavera Pursuit Road Race
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- TT Result: VTTA Kent 8 mile TT
- TT Result: Kernow Racing Team TT
- TT Result: Banbury Star CC 21m TT
- TT Result: Velo Club St Raphael 16.5 TT
- TT Result: Port Talbot Whs 13m TT
- TT Result: Cleveland Whs Sporting 21.7m TT
- TT Result: Velotik RT 15m TT
- TT Result: Border City Whs Hilly 20.2m TT
- TT Result: Hemel Hempstead CC 16m TT
- Result/Report: Nick Corkill RR
Other News on VeloUK
- Paracycling Track Worlds Day 4
- Para CyclingWorlds Final Day
- Startlist: National Youth Circuit Series Rd 1
- Report/Result: Azets Spring Classic
- Startlists: RCR Fat Creations Road Races
- Startlist: Capernwray Road Race (March 31)
- Team Report: Fensham Howes MAS Design Junior Team
- Team Report: CiCLE Classic Junior Men
- RIDER REPORTS – Zoe Parker (Solihull CC)
- GB News: Two World Titles for GB at Para Worlds
- Team News: Alba Development Road Team
- News: British Road Champs Return to NE
- THIS WEEKEND: Peaks Two Day is Back!
- News: Laura Kenny Retires
- Team News: Lee Valley Youth Cycling Team
- 2024/25 CYCLO-CROSS CALENDAR
- Startlist: Cardiff Ajax CC 10 Mile TT
- Startlists: 16th Gifford Road Races (Scotland)
- News: Ellingworth is new Tour of Britain Director
- Startlist: Circuit of Ingleborough TT
- STARTLIST: Evesham Vale Road Race 2024
- Mammoth fields for Women’s/Junior Men’s CiCLE Classics
- Saturday: Fusion Media Women’s Series Rd 1
- Saint Piran’s Global Women’s Project
- Ribble Rebellion: The Riders
- Team News: Ribble Rebellion Team Launch
- British Classics – 64th Wally Gimber Trophy
- Startlist: 62nd Eddie Soens
- Startlist: 10th Junior Men’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 8th Women’s CiCLE Classic (March 17)
- Startlist: 40th Jock Wadley Memorial RR
- Riders: Azets Spring Classic (March 24)
- Bike News: DJ Spoony’s Special & unique Ribble Ultra SL R
- GB Team News: Helen Scott now Men’s Sprint Podium Potential Coach
- Startlist: Royal Navy Cup 2024
- News: Halesowen Academy 2024
- Report: Day 3 British Track Championships
- New Women’s Series in the Midlands
- News: RideLondon Classique
- Event News: CiCLE Classic (Women & Junior Men)